Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

16-latek z 15 zarzutami za mazanie farbą po ścianach

16-latek ze Świdnika odpowie przed sądem za pomazanie różnych budynków farbą w sprayu. Nastolatek narobił szkód na prawie 27 tys. złotych.

Komenda Powiatowa Policji w Świdniku prowadziła sprawę dotyczącą zniszczeń mienia. Dewastacja polegała na nanoszeniu napisów na elewacje bloków należących do spółdzielni mieszkaniowych oraz prywatnych domów na terenie Świdnika.

Policjanci ustalili, kto stoi za tymi czynami. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Świdnika. Młodzieniec usłyszał w tej sprawie łącznie 15 zarzutów czynów karalnych.

Nastolatek przyznał się do zarzutów. Wkrótce materiały w jego sprawie zostaną przekazane do sądu w Świdniku, do wydziału zajmującego się osobami nieletnimi.

18 komentarzy

  1. Nie hejtujcie malarzy, bo może się powtórzyć historia z Austrii sprzed 100 lat. Młody jeszcze, nie wiedział, że może mazać co chce, gdzie chce i czym chce, tylko na koniec roboty trzeba maznąć 8 gwiazdek. Każdy „wolny” sąd go wtedy uniewinni.

    • normalny obywatel

      a moze wystarczy popierac jedyną „słuszną” włądzę i wtedy na pewno go uniewinnia, nieważne co zrobi? Rozumiem że na tym wg. ciebie polegają „wolne” sądy?

Dodaj komentarz

Z kraju