Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

16-latek podpalił stertę słomy. Około 20 tys. złotych strat

Policjanci z Radzynia Podlaskiego zatrzymali 16-latka, który podpalił stertę z belami słomy. Straty spowodowane pożarem pokrzywdzony oszacował na około 20 tys. złotych.

Do pożaru doszło w minioną niedzielę w miejscowości Stanisławów w gminie Ulan Majorat w powiecie radzyńskim. Całkowitemu spaleniu uległa sterta słomy, w której znajdowało się 250 sztuk bel. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę około 20 tys. złotych. Wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru było podpalenie.

– Radzyńscy policjanci ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 16-letni mieszkaniec gminy Fajsławice. Młodzieniec został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnej izbie dziecka – informuje mł.asp. Piotr Mucha z radzyńskiej Policji.

Nastolatek został przesłuchany i przekazany pod opiekę ojca. Jego sprawą zajmie się teraz sąd ds. Rodziny i Nieletnich.

68-112672

2017-09-12 14:58:11
(fot. Policja Radzyń Podlaski)

25 komentarzy

 1. Może to ten sam gówniarz, który podpalał sterty i leżącą luzem słomę w okolicach Piask. Ostatnio było kilka niewyjaśnionych pożarów.

 2. rodzice pewnie zadowoleni, że za głupotę własnego synka będa musieli wybulic 20 tysi

 3. złoto w tej słomie chłop schował?

 4. A to po ile ta słoma 80zł za belkę?? Za taką będę to max 40zł a to nie wyjdzie 20000zł. Młodego za podpalenie a rolnika za próbę wyłudzenia

  • Nikt nie kazał mu podpalać… Przynajmniej szybki zbyt będą mieli

  • Pracuje więc wiem

   A skąd ty mądrzołku wiesz po ile jest słoma? Wiesz ile trzeba pracy żeby ją zbelowac i zwieźć?? G*wno wiesz bo pierdzisz w stołek tylko. Więc się łaskawie nie udzielaj.

   • Dokładnie. Niektórzy myślą że słoma sama sie zebrala, zbelowała i zwiozła. A gowniak widocznie za bardzo się nudzi.

   • No trochę powagi...

    10 zł/szt, belowanie, 20 zł/szt. surowiec max 5 zł/szt. zwózka i układanie. W sumie 35/szt a i to z nakładem. 9.000,00 to max co była warta, Cwaniak chce wyłudzić kasę i tyle.

    Inny przelicznik: Kania – wytwórca podłoża pod Żmiarkami skupował po 250/tonę. Załóżmy że na tonę potrzeba 7 bel (ok 140 kg w belce jak dobrze zbita) 35,71 za belkę wychodzi, a jeszcze musisz sam ją załadować i zawieźć ale dla prostego rachunku pomijam te koszty bo wyszłoby jeszcze mniej. W sumie w zaokrągleniu wychodzi 8.930,00

    Więc jakie 20.000,00 ja się pytam???

    • jak masz takie belki za 35 zł to daj znać z chęcią kupię nawet z własnym transportem

    • Kolego ta bela słomy waży ok. 350kg a nie 140 więc sobie teraz policz a nie się mądrzysz . Kupowałem takie bele i płaciłem minimum 80 zł za sztukę

  • a myślisz deklu że słoma z pola sama się zebrała i ułożyła na stercie ?

   • @hilary…dokładnie też o tym samym pomyślałam. Sama sloma tyle nie kosztuje, ale związana z tym eksploatacja maszyn i owszem. A Ci którzy nie znają się na rzeczy tylko komentuja bez zastanowienia niech się bliżej zapoznają z tematem.

  • Twoja wycena jest nieważna. On mógł wystawić do sprzedaży nawet po 150 zł za belkę a żaden kretyn czy inny pirogówniarz nie ma prawa niszczyć własności człowieka.

  • Przyjmijmy, że cena rynkowa wynosi 40 zł. Zapasy przepadły i trzeba deficyt uzupełnić więc mam zapytanie; ile będzie kosztował transport tych 250 sztuk z drugiego krańca Polski? Takich ilości nikt nie magazynuje na widzimisię, bo przechowanie też kosztuje i załadunek, rozładunek, to parę godzin pracy.

  • Gdybyś miał pojęcie, a jak widać po komentarzu – nie masz zielonego, to wiedziałbyś, że do ubezpieczenia sterty słomy jej wartość nie może przekraczać 20 tys. zł w jednej stercie. Stąd zapewne wycena. A słoma była w belach, a taka bela sporo waży, więc 80 zł za belę słomy to żadne halo.

 5. Z Fajsławic w Radzyniu?? Co on tam robił?

 6. styrta się pali

 7. Słoma więcej warta niż to zboże z tego pola. 🙂