Poniedziałek, 17 czerwca 202417/06/2024
690 680 960
690 680 960

15-latek napadł na kiosk w Lublinie. Zaatakował ekspedientkę i ukradł pieniądze

W minioną środę doszło do napadu na kiosk przy ul. Krańcowej w Lublinie. Sprawcą okazał się 15-letni mieszkaniec Lublina, który kilka dni wcześniej uciekł z ośrodka opiekuńczego.

Zdarzenie miało miejsce w minioną środę w jednym z kiosków przy ul. Krańcowej w Lublinie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o napadzie na ekspedientkę.

– Mundurowi ustalili, że do znajdującego się przy targowisku kiosku wszedł młody mężczyzna. Sprawca zauważył, że na blacie leżą pieniądze. W związku z tym od razu zaatakował ekspedientkę. Kobieta została odepchnięta i przewróciła się na ziemię. Wtedy nieletni chwycił za pieniądze i uciekł. Jak się okazało, wcześniej chodził po targowisku i próbował wyłudzić gotówkę – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

Kryminalni ustalili dane sprawcy. Jak się okazało, za rozbojem stał 15-latek z Lublina. Młodzieniec kilka dni wcześniej uciekł z ośrodka opiekuńczego. Nieletni wczoraj został zauważony na ulicy przez patrolowców. Próbował uciekać, jednak szybko został zatrzymany. Niebawem jego sprawa trafi do sądu rodzinnego.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

Autor: redakcja

18 komentarzy

 1. Pojazdem ponad 2,5t nie można wjeżdżać na chodnik. Ile to będzie wg nowego taryfikatora?

  • Rower z grubą babą

   robi większy nacisk na kostkę brukową i asfalt.

   • Być może.
    Ale rowerem parkować na chodniku można, a takim samochodem nie można. Mandat i punkty dla kierującego się nalezą. I rozmowa dyscyplinujące z przełożonym.

   • Rowerem jeździć po chodniku nie można. Ale zaparkować rower, poruszając się pieszo (wraz rowerem) można.

   • Może właśnie ta gruba baba z rowerem siedzi w tym pojeździe.

   • Gruby pijany facet pieszo, też stwarza większe zagrożenie niż jadąca 5km/h rowerem podpita filigranowa rowerzystka.
    Temu pierwszemu nic nie grozi, a tej drugiej 2500PLN mandatu.

  • Ale to akurat nie jest DMC 2,5 t. nie wspominając już okoliczności w jakich pojazd tam stoi.

  • Franiu zluzuj gumę i przestań gadać głupoty bo żylaków na zębach dostaniesz. I pytanie Franiu do Ciebie jak tam makowiec u naczelnika bo widać lubisz zabłysnąć.

 2. Dobre wybatożenie wybiłoby mu z głowy te głupoty. A tak pójdzie pod sąd rodzinny, jakaś dziumdzia będzie filozofowała nad paragrafami, dostanie poprawczaka czyli liceum bandytki i dalej będzie śmiecił srodowisko ludzkie.

  • dokładnie
   kilka batów na d… byłoby o niebo lepszym środkiem wychowawczym niż Ośrodek wychowawczy

 3. Kto pobiera 500+ na tego gada?

 4. Rozboje na przepustce z poprawczaka, wróci do poprawczaka, dostanie za karę poprawczak. Dziwne, że czuje się bezkarnie? Brawo resocjalizacja!

 5. Trzeba sprawdzić, czy policja nie była zbyt brutalna przy zatrzymaniu dziecka i gdy się to potwierdzi, należy wydalić ich ze służby.

 6. Pięknie rośnie pokolenie pisowskich roszczeniowych nieużytków społecznych, „te pieniądze im się należały”.