Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Terytorialsi zachęcają: „Dołącz do 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej”

16 września br. w Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej rozpoczyna się szesnastodniowe szkolenie podstawowe. – Jeśli nie boisz się wyzwań, chciałbyś służyć ojczyźnie i wspierać lokalne społeczności – nie zwlekaj z podjęciem decyzji – zachęca LBOT.

Chętni do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej z województwa lubelskiego mogą nieprzerwanie wstępować w szeregi Terytorialsów. Rozpoczął się nabór kandydatów na wrześniowe szkolenie podstawowe do 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Co należy zrobić by skorzystać z możliwości szkolenia? Przede wszystkim zgłosić się do odpowiedniego Wojskowego Centrum Rekrutacji i złożyć wniosek o powołanie. Można również skorzystać z platformy elektronicznej e-PUAP. Do dyspozycji zainteresowanych jest również infolinia. Pod numerem telefonu 800-696-077 można uzyskać wszelkie odpowiedzi w zakresie służby w WOT, informacje uzyskamy również za pomocą strony: www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

Wymagania jakie należy spełniać:
– polskie obywatelstwo
– wiek: 18-60 (63 w korpusie oficerów)
– niekaralność za przestępstwa umyślne
– zdrowie fizyczne i psychiczne by pełnić służbę wojskową

Chcąc zostać żołnierzem terytorialnej służby wojskowej trzeba najpierw przejść przeszkolenie podstawowe. Szkolenie realizowane jest w dwóch wariantach, których wybór zależy od ochotnika: Szkolenie w trybie ciągłym, obejmujące 16 dni zajęć, bądź szkolenie w trybie weekendowym obejmujące osiem 2-dniowych szkoleń. Szkolenie podstawowe skierowane jest do osób, które jeszcze nie miały do czynienia ze służbą wojskową.

Szkolenie podstawowe, nazywane popularnie w WOT „szesnastką” ma charakter szkolenia wstępnego, którego celem jest wdrożenie ochotnika do służby w komponencie terytorialnym SZ RP. W praktyce szkolenie to będzie obejmowało zakres podstawowych umiejętności taktycznych, strzeleckich, z ratownictwa pola walki i łączności.

Podsumowaniem szkolenia jest tzw. pętla taktyczna, stanowiąca nie tylko pierwszy poważny sprawdzian efektów szkolenia, lecz również przepustkę do dalszych etapów służby w WOT. Ostatni dzień szkolenia praktycznego stanowi dzień złożenia przysięgi wojskowej. 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej umożliwia najbardziej optymalne połączenie dotychczasowej aktywności w życiu cywilnym ze służbą wojskową. Jest to możliwe dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy. Dodatkową zaletą Terytorialnej Służby Wojskowej (TSW) jest wspieranie indywidualnych predyspozycji, talentów i zainteresowań ochotników.

W najbliższy weekend (12-15 sierpnia br.) żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, będzie można spotkać podczas pikników wojskowych na terenie całego województwa. Będą prezentowali sprzęt wojskowy i wyszkolenie. Mobilni rekruterzy odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące rekrutacji, szkolenia i służby w Wojskach Obrony Terytorialnej, pomogą również wypełnić wnioski o powołanie do służby.

Pikniki z okazji Święta Wojska Polskiego, podczas których można będzie porozmawiać z rekruterami 2LBOT:
-12.08 Biała Podlaska
-13.08 Opole Lubelskie
-14.08 Janów Lubelski
-15.08 Lublin, Lubartów

Terytorialsi zachęcają: „Dołącz do 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej”

(fot. LBOT)

15 komentarzy

 1. Ciekawe co zrobią jak Jarek każe im pałować protestujących. A tak może być na wiosnę. Ta zima będzie ciężka i niezadowoleni obywatele mogą wyjść na ulicę.

  • ty to powinienies dostać za pisanie głupot na forum

   • Jakich głupot? Przecież Jarek był o włos od posłania wojska przeciwko protestującym kobietom. Powoli zakłamanie rządu wychodzi na jaw. Jakoś będą musieli się bronić przed wściekłymi obywatelami.

    • Niezła propagandę robisz wujek putin będzie z ciebie dumny a na koniec dostaniesz ogródek i będziesz uprawiać marchewkę

     • Putin to jest dumny z działań PiS-u. Nikt tak nie zaszkodził Polsce jak oni. Nawet zrobili mu prezent wprowadzając embargo na węgiel – polskie firmy zapłaciły rosjanom i nie mogły już tego węgla sprowadzić.

     • Jak tak dalej pójdzie to Ci w tym kołchozie zwanym UE i marchewki uprawiać nie pozwolą nie tylko węglem palić..

    • Szlałfy z kolorowymi łbami to nie kobiety.

 2. Wojsko jest generalnie dla niemyślących tylko wykonujących rozkazy, to się nie zmienia, jest rozkaz to trzeba wykonać bez gadania. Jak ktoś nie ma pomysłu na życie to jest dobra opcja, bardziej przydatna niż żerowanie na zasiłkach żeby na flaszkę było.

  • … ale pewna robota i pewna kasa dla odpornych … jakiś sposób na życie dla tych co nigdy gwoździa w ścianę nie wbili

   • Jak ci się coś nie podoba zawsze możesz wrócić do rosji tam teraz potrzebują fachowców takich jak ty

    • Oni przynajmniej , jak sam napisałeś fachowców potrzebują :)) tytaj same melepety w mundurówce 😉

 3. Chętnych jest dużo ale nie każdy się nadaje.

 4. Pijak złodziej artysta

  Już widziałem się na defiladach. Już widziałem jak wręczają mi ordery. Już byłem pewny stałego dochodu i emerytury. Kupiłem plecak moro i spodnie. Ale mnie wyrzucili i znowu muszę żebrać od mamy na tytoń. Zaniese jej za to torbę z gałgankami na targ.

 5. Jesteście przeszkoleni, umiecie posługiwać się bronią, więc staniecie się mięsem armatnim, a elyty wraz z wybrańcami odlecą w siną dal jeśli tylko dojdzie do zawieruchy zbrojnej.

 6. Na wojnie najważniejsze to przeżyć. Nie idź na wojnę!!!

  Walcz za tych, którzy nie chcą walczyć!
  Za tchórzy, polityków, złodziei i malwersantów❗
  Odaj swoją krew, a najlepiej życie❗
  Zwolnij miejsce dla nachodzcow❗

Z kraju