Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

13-latka zgwałcona na dożynkach. Młody mężczyzna trafił do aresztu

Trwa śledztwo w sprawie gwałtu na nieletniej, do którego miało dojść w trakcie odbywających się w ubiegłym tygodniu dożynek gminy Lubartów. Podejrzany mężczyzna trafił już do aresztu.

Policjanci wraz z prokuraturą prowadzą czynności w sprawie zdarzenia, do jakiego miało dojść w czwartek 15 sierpnia w trakcie dożynek gminy Lubartów. Tradycyjne Święto Plonów odbywało się na boisku Ludowego Klubu Sportowego w Skrobowie. Policjanci zostali powiadomieni o zgwałceniu jednej z uczestniczek. Jak nas poinformowano, ofiarą ma być 13- letnia dziewczyna.

Natychmiast ruszyło śledztwo. Po przesłuchaniu pokrzywdzonej ustalono cały przebieg zdarzenia. Zatrzymany został też mężczyzna podejrzany o dokonanie tego czynu. Jest nim 20-latek zamieszkały w gminie Kamionka. Śledczy przedstawili mu zarzut z art. 197 kodeksu karnego dotyczący dokonania gwałtu.

W sobotę mężczyzna został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Lubartowie wraz z wnioskiem śledczych o zastosowanie środka zapobiegawczego. Sąd przychylił się do niego i tymczasowo aresztował 20-latka na okres trzech miesięcy. W poniedziałek policjanci przetransportowali go do Aresztu Śledczego w Lublinie.

Z uwagi na wiek pokrzywdzonej oraz jej dobro, jak również na prowadzone śledztwo, policjanci oraz prokuratura nie chcą ujawniać więcej szczegółów tej sprawy.

(fot. lublin112)

29 komentarzy

  1. Mieszkanka Kamionki

    Ja uważam że bardzo dobrze ze został aresztowany. Kilka razy już mu się udało. A 13latka na dozynkach z rodzicami za rękę? Proszę was…. żyjemy w cywilizowanym świecie, gdzie dzieci powinny moc chodzic bezpiecznie… a dewiantów trzeba tępić! Mam tylko prośbę do rodziców aby nie odpuścili i zrobili wszystko co w ich mocy aby oprawca zapłacił za to. Nie rozumiem połowy komentarzy pojawiających się tutaj, ciekawe czy wasze dzieci będziecie trzymać w domu do pełnoletności. Karma wraca

Z kraju