12 ton żrącej substancji w pojeździe nieprzystosowanym do przewozu niebezpiecznych ładunków

Na drodze krajowej nr 74 wpadł kierowca przewożący ładunek żrącej substancji, w pojeździe nieprzystosowanym do przewozu niebezpiecznych ładunków. Oprócz tego ciężarówka była przeładowana.

We wtorek na drodze krajowej nr 74 funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy marki Man. Podczas kontroli wyszło na jaw, że w ciężarówce przewożony jest ładunek 12 ton żrącej substancji.

Kierowca w trakcie przewozu nie posiadał odpowiednich kwalifikacji do przewozu materiałów niebezpiecznych, a pojazd nie był oznakowany oraz wyposażony w środki zapewniające bezpieczeństwo takiego przewozu.

Mężczyzna tłumaczył inspektorom, że pojazd czekał na niego już pod domem. Dodał, iż nie sprawdzał ani sposobu załadunku, ani też dokumentacji jakiego rodzaju ładunek przewozi. To nie był koniec problemów z ładunkiem na ciężarówce. Pojazd poddano ważeniu i okazało się, że jest przeładowany. Przekroczony został nacisku osi napędowej o pół tony.

Do czasu przejęcia pojazdu przez kierowcę z uprawnieniami, uzupełnienia wyposażenia oraz przeładowania pojazdu zakazano dalszej jazdy, zaś pojazd został skierowany na parking strzeżony. Wobec przedsiębiorcy wszczęto dwa odrębna postępowania wyjaśniające zagrożone karą odpowiednio 3750 zł oraz 5 tys. zł.


2015-03-11 18:33:34
(fot. ITD)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Skąd macie Państwo dane, że towaru było 12 ton? Z oznaczeń na towarze na drugim zdjęciu wynika, że towary są objęte tzw. wyłączeniem spod przepisów ADR ( większość towaru sądząc po zdjęciu))), więc tylko część podlega przepisom przewozu pod obostrzeniem ADR, a jeżeli kierowca nie miał uprawnień ADR to nawet nie wiedział, że łamie prawo( nie bronię go, brak prawa szkodzi: http://www.adr.info.pl/zwolnienia_adr.html)

 2. Za mało mu grozi. Następnym razem weźmie 15 ton żeby odrobić straty. Brawo krokodyle.

  • Skoro tak sądzisz to następnym razem nie weźmie ci jedzenia bo będzie przeladowany , ten człowiek ciężko zapier.. żebyście mieli co jeść i jak żyć

   • Samochód się przeładowuje nie dlatego żeby mi przywieźć jedzenie, ale dlatego, by zabrać pracę temu, kto ma większe auto. Przewoźnik to zwykły dziad, a kierowca nie mniejszy.

    • dokładnie, dlatego kara 5 tyś to jakaś kpina, dlatego należy karać tak, by sie odechciało kombinować „przewoźnikowi”

 3. Zgadzam się że towar jest na tzw. LQ. Może być tak przewożony ale oczywiście kwestia przeładowania to inna bajka. Widząc zdjęcie to są to opryski dla rolnictwa. Krokodyle na szkolenie ADR.

 4. jakiej żrącej substancji? przeciez to wszystko środki ochrony roślin

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online