Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zwrócili uwagę na dziwnie zachowującego się mężczyznę. Ściągnęli go z torów w ostatniej chwili

Wszedł na tory przed nadjeżdżający pociąg. Widząc zmierzających w jego stronę funkcjonariuszy, zaczął biec w stronę zbliżającego się składu. Mundurowi byli szybsi i ściągnęli desperata w bezpieczne miejsce.

We wtorek funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie patrolując teren wzdłuż torów między Lublinem a Motyczem w pewnym momencie dostrzegli mężczyznę. Mundurowi zwrócili na niego uwagę, gdyż zachowywał się on w nienaturalny sposób. Postanowili więc nieco dokładniej mu się przyjrzeć.

Nagle zauważyli, że wszedł on na tory w momencie, kiedy nadjeżdżał pociąg relacji Lublin Główny – Dęblin. Funkcjonariusze widząc, że mężczyzna chce targnąć się na swoje życie, natychmiast przystąpili do działania i ruszyli w jego kierunku. Wówczas desperat zaczął biec w stronę zbliżającego się składu.

Udało im się jednak w porę ściągnąć go z torów. Wtedy mężczyzna zaczął uderzać się pięściami po twarzy. W związku z tym, aby nie wyrządził on sobie krzywdy, konieczne było użycie kajdanek. Dopiero wtedy desperat się uspokoił i udało się sprowadzić go w bezpieczne miejsce. O wszystkim powiadomiono też pogotowie ratunkowe i policję.

W rozmowie z funkcjonariuszami 28-latek oznajmił, że postanowił popełnić samobójstwo ze względów osobistych. Mieszkaniec Lublina został przekazany zespołowi ratownictwamedycznego, a następnie przetransportowano go do Szpitala Neuropsychiatrycznego na obserwację.

(fot. SOK/zdjęcie ilustracyjne)

Zwrócili uwagę na dziwnie zachowującego się mężczyznę. Ściągnęli go z torów w ostatniej chwili

5 komentarzy

  1. Z powodów osobostych? Daj spokój, chłopie, tego kwiatu to pół światu. Jak nie ta to inna.

  2. Dobrze, że Cię uratowali, nie znam Cię, ale szkoda by było Twojego młodego życia, ono ciągle jest przed Tobą. Trzeba szukać rozwiązań, pomocy, czasem dać sobie czas, zresztą sam wiesz czego potrzebujesz teraz. W życiu spotykają nas okrutne i ciężkie rzeczy, ale to nie znaczy, że całe życie takie jest. Nie jest i Twoje także takie nie będzie. Nie wiem czego potrzebujesz, więc życzę Ci pokoju w sercu.

  3. Czasem człowiek ma dość. Ale skoro został uratowany może spróbuje żyć inaczej.

  4. Takie to życie ,jak człowiek zostaje sam ,nikt już człowiekowi nie chce pomóc

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo