690 680 960

Zwrócił im uwagę, więc go pobili. 20-latek trafił do szpitala

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o to, że pobili 20-latka w Krasnobrodzie. Powodem ich agresji było wcześniejsze zwrócenie im uwagi przez pokrzywdzonego, aby nie demolowali automatu do gier.

Zdarzeniem miało miejsce 15 lipca tego roku w Krasnobrodzie. Policjanci otrzymali zgłoszenie od świadka o pobiciu mężczyzny przez dwóch napastników. Sprawcy popychali i uderzali pięścią w twarz pokrzywdzonego.

Policjanci ustalili, że pobicie 20-latka było odwetem agresorów. Kilka minut wcześniej pokrzywdzony widział, jak kopią w maszynę do grania na monety. Zwrócił im uwagę, co doprowadziło do słownej sprzeczki między nimi. Po tym sytuacja się uspokoiła. Jednak nie do końca. Okazało się bowiem, że agresorzy czekali jedynie na dogodny moment, aby zaatakować 20-latka.

Sprawcy dopadli 20-latka na parkingu. Tam jeden z napastników popchnął go, a drugi bił pięścią w twarz. Zauważyli to znajomi 20-latka i zadzwonili na numer alarmowy. W tym czasie napastnicy uciekli. Pokrzywdzony mieszkaniec gminy Zamość trafił do szpitala. Na szczęście badania wykazały, że poza niegroźnymi potłuczeniami i zadrapaniami nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli intensywne czynności, aby ustalić sprawców oraz dokładny przebieg zdarzenia. Dzięki wnikliwej pracy policjantów z Krasnobrodu oraz kryminalnych z zamojskiej komendy, tożsamość napastników została ustalona. To mężczyźni w wieku 24 i 26 lat. Obaj mieszkańcy powiatu lubelskiego, którzy w dniu zdarzenia przyjechali do Krasnobrodu nad zalew.

We wtorek podejrzani zostali zatrzymani w okolicach Lublina. Trafili do policyjnego aresztu, a wczoraj usłyszeli zarzuty. Przed sądem odpowiedzą za to, że wspólnie pobili 20-latka. Za pobicie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z kodeksem karnym jeśli czyn wyczerpuje znamiona występku chuligańskiego sąd wymierza karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę. W tego typu sprawach sąd orzeka także nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego lub obowiązek naprawienia szkody, lub też obowiązek zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

 1. jednak to nie emigranci tylko nasze rodzime jełopy

 2. ,aa,boKrzycho.paPj

  Brawo policja Krasnobród i Zamość.Tak właśnie powinna działać policja i milicja ,a nie tak jak u mnie milicja i policja z Radecznicy i Szczebrzeszyna,jak zgłaszałem , że mi ktoś grozi,prześladuje mnie, ubliża, i próbuje pobic to mnie milicja zastraszala

 3. ,aa,boKrzycho.paPj

  A tu nie ma , że kolesie, znajomości,tylko policja złapała uczciwie sprawców pobicia i do paki

 4. trzeba być niespełna rozumu, żeby grać i myśleć, że się wyjdzie na plus na automatach

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas