Zwłoki mężczyzny przy granicy. Ponad 200 prób nielegalnego wejścia na teren Polski

Wczoraj na terenie leśnym w rejonie Wólki Terechowskiej zostały ujawnione zwłoki obywatela Syrii. Minionej doby doszło do ponad 200 kolejnych prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

W piątek na terenie leśnym w rejonie miejscowości Wólka Terechowska w woj. podlaskim zostały ujawnione zwłoki około 20-letniego obywatela Syrii. Policja przekazała, że natrafił na nie pracownik zakładu usług leśnych. W trakcie oględzin policja znalazła przy mężczyźnie paszport.

Na miejscu ujawnienia zwłok pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Ciało zostało przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej celem wykonania sekcji zwłok i ustalenia przyczyny śmierci.

Wczoraj Straż Graniczna odnotowała 219 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 3 osoby, obywateli Iraku. Wobec 78 osób wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski. Pozostałym próbom zapobieżono. Za pomocnictwo zatrzymano 1 obywatela Polski.

Podlaska policja przekazała, że w rejonie Wólki Terechowskiej (gmina Czeremcha, powiat hajnowski), w nocy z piątku na sobotę, około godziny 1.00 doszło do kolejnej próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Grupa około 100 osób po stronie białoruskiej miała uszkodzić ogrodzenie. Na miejsce pojechało kilkudziesięciu policjantów. Osoby po stronie białoruskiej na widok policjantów żołnierzy i funkcjonariuszy SG, uciekły w głąb lasu.

(fot. Policja Podlaska)

3 komentarze

  1. Lublin jest dobrym przykładem ”współpracy” Słowian, a dokładniej te mało znane regionalne sporty a mianowicie skoki i przez okno oraz uliczne mordobicie.

  2. Co ma jedno z drugim wspólnego? Dostałeś pewnie na deptaku i do dziś boli.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!