690 680 960

Zwierzęta wodne na wystawie w Bibliotece Głównej UMCS. Przyjdź obejrzeć, bo warto

Jeszcze do końca bieżącego miesiąca w Muzeum Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej można zwiedzać wystawę poświęconą zwierzętom żyjącym w środowiskach wodnych na naszej planecie. Znajduje się ona w gmachu Biblioteki Głównej UMCS przy ul. Radziszewskiego 11.

Ekspozycję zatytułowaną „Zwierzęta jezior, rzek i oceanów” zorganizowało Muzeum UMCS oraz Muzeum Zoologiczne Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS. Ekspozycja prezentuje zwierzęta zamieszkujące rzeki, zbiorniki wód słodkich i słonych oraz ziemno-wodne. Za jej scenariusz odpowiadają pracownicy Muzeum Zoologicznego UMCS: dr Jacek Chobotow i dr Barbara Chudzik.

– Przejrzysty układ ekspozycji – zauważa rzecznik prasowy uczelni Aneta Adamska – daje możliwość prześledzenia zmienności budowy zewnętrznej różnych grup systematycznych zwierząt i ich adaptacji do środowiska. W udostępnionej kolekcji znajdują się gąbki, koralowce, mięczaki, stawonogi, szkarłupnie, ryby i ssaki wodne. Uwagę zwiedzających mogą przykuć także m.in. rekiny, morświn czy krąg wieloryba.

Wystawa przygotowana została w ramach XVIII Lubelskiego Festiwalu Nauki. Dostępna jest bez żadnych ograniczeń wiekowych w godzinach otwarcia Biblioteki Głównej UMCS, tj. w dni powszednie w godz. 8.00-15.00 do końca września br.

Wstęp jest bezpłatny.

(fot. tekst Leszek Mikrut)

Jeden komentarz

  1. Kacor powienien przybyć i uświetnić wystawę.

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie