Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

ZTM Lublin uruchomi bezpłatną linię dowożącej podróżnych na Dworzec Lublin z al. Tysiąclecia

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi na kilkanaście dni bezpłatną linię dowożącą podróżnych na Dworzec Lublin z al. Tysiąclecia. Wszystko w ramach ułatwienia im dojazdu.

W celu ułatwienia dojazdu pasażerów z dotychczasowego dworca przy al. Tysiąclecia na nowy Dworzec Lublin przy ul. Dworcowej 2, w dniach 12-26 stycznia br. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi bezpłatną linię DL na trasie Dworzec Gł. PKS (al. Tysiąclecia) – Dworzec Lublin (ul. Dworcowa).

Pojazdy tej linii będą zatrzymywać się wyłącznie na dwóch przystankach – Dworzec Gł. PKS (al. Tysiąclecia) i Dworzec Lublin (ul. Dworcowa).

Rozkład jazdy linii DL

ZTM Lublin uruchomi bezpłatną linię dowożącej podróżnych na Dworzec Lublin z al. Tysiąclecia

ZTM Lublin uruchomi bezpłatną linię dowożącej podróżnych na Dworzec Lublin z al. Tysiąclecia

Podróżujący komunikacją miejską powinni również pamiętać, że od dzisiaj, w związku z kończącymi się pracami adaptacyjnymi obiektu nowego Dworca Lublin, nastąpiły zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Szczegóły w linku poniżej.

Dzisiaj weszły w życie ważne zmiany w komunikacji miejskiej w Lublinie

31 komentarzy

 1. Co to znaczy bezpłatną – przecież ktoś musi za to zapłacić, nie ma darmowego obiadu jak to powiedział jeden Amerykanin.

 2. kronikidewelorozwoju

  Gotowanie żaby, Wiadomo doskonale, że dla >80% pasażerów dogodniejszą lokalizacją dworca jest Podzamcze, ale na ten teren zasadziły się już dewelo-buraczki i prędzej niż później nie będzie innej opcji jak korzystanie z Bizancjum, które Dewelo-Satrapa `zorganizował na zad00piu kosztem 340 mln, mając potrzeby „plebsu” jak zwykle głęboK0 wiadomo gdzie.

  • To skoro właściciel ma dworzec w podobno tak dobrej lokalizacji, to nie oznacza, że ma tam być coraz większy syf.
   I śmierdzące tojtoje obok stanowisk, przy których nawet wszyscy oczekujący nie schronią się przed deszczem.
   Piękna wizytówka dworca, na który władze miasta nie miały żadnego wpływu.

   • kronikidewelorozwoju

    DosK0nale wiesz, dewelotrolu, że to ekipa Dewelo-Satrapy wypuściła uchwałę umożliwiającą zmianę sposobu użytkowania terenów obecnego dworca P0d „akademikowanie”. Fakt, że „właściciel” dworca K0laboruje skrycie z dewelo-bandą w zakresie zaplanowanej krapifikacji tego obiektu (który można byłoby łatwo zrewitalizować kosztem max 50 mln), tylko potwierdza, jak głęboko sięgają macki dewelo-buractwa.

 3. Fikcyjny dworzec z którego nic nie jeździ 🙂

 4. chwila ktoś kto będzie chciał dojechać do dworca PKS a do Lublina przyjedzie pociągiem lub busem to i tak będzie w okolicy dworca albo przy samym dworcu to jedno A drugie jak będzie wyglądał rozkład jazdy tego autobusu i czy w ogóle będzie ?

 5. Czyj to pomysł z lokalizacją tam dworca…? Kto podpisał zgodę na tak irracjonalny pomysł?

  • trudno powiedzieć, ale archiwalna kwerenda na pewno przyniosła być jednoznaczną odpowiedź. Trzeba by znaleźć kto podpisał się pod pomysłem Feliksa Bieczyńskiego, który jeszcze w 1863 roku przedstawiał ponoć solidne argumenty za umiejsowieniem tam dworca… Ten pomysł zrealizowano kilkanaście lat później i dworzec od 1877 roku obsługuje podróżnych.

 6. Zbierają statystów bo na pkp pustki,a fotki trzeba zrobić i odbębnić sukces.

 7. Na remonty dróg nie ma pieniędzy.

Dodaj komentarz