Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zostawił mercedesa u mechanika. Pojazd zniknął spod warsztatu (zdjęcia)

Czterej mieszkańcy powiatu bialskiego w wieku od 16 do 21 lat odpowiedzą za krótkotrwałe użycie pojazdu. Sprawcy wykorzystali otwartego mercedesa by w nim „posiedzieć”, później wyruszyli pojazdem w podróż.

Policjanci z Białej Podlaskiej w połowie grudnia otrzymali zgłoszenie o kradzieży pojazdu osobowego marki Mercedes zaparkowanego przed jednym z warsztatów samochodowych. Zgłaszający poinformował, że zostawił tam pojazd, z uwagi na długi czas oczekiwania na naprawę. Mężczyzna kupił części i kiedy pojawił się na miejscu, okazało się, że mercedes zniknął.

W aucie znajdowały się dodatkowo wartościowe przedmioty m.in. piła łańcuchowa oraz komplety kluczy. Straty oszacowane zostały przez pokrzywdzonego na kwotę około 5 tys. zł. W trakcie rozmowy mężczyzna przyznał, że samochód nie był zamknięty, a w jego wnętrzu znajdowały się kluczyki.

Bialscy kryminalni na ul. Pokoju w Białej Podlaskiej ujawnili porzucony pojazd. Ustalili także personalia czterech osób podejrzewanych o krótkotrwałe użycie pojazdu. Mundurowi zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Wisznice w wieku 18 i 20 lat, 21-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej oraz 16-latka z gminy Biała Podlaska. Pełnoletni mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

W trakcie wykonywanych czynności przyznali, że wykorzystali otwarty samochód, by posiedzieć w nim i wypić zakupiony na stacji paliw alkohol. Kiedy siedzący za kółkiem mężczyzna znalazł kluczyki do auta postanowił „przejechać się nim”. Na jednej z ulic sprawcy zatrzymali samochód. Gdy nie mogli go ponownie uruchomić porzucili auto.

Wkrótce zatrzymani mężczyźni staną przed sądem, odpowiadać będą za krótkotrwałe użycie pojazdu i porzucenie go w okolicznościach stwarzających niebezpieczeństwo utraty tego pojazdu, jego części lub zawartości. Za popełniony czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 18-latek trafił do zakładu karnego, ponieważ poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności. 16-latkiem natomiast zajmie się Sąd Rodzinny.

Zostawił mercedesa u mechanika. Pojazd zniknął spod warsztatu (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

11 komentarzy

 1. skoro nie zamknąl i zostawił kluczyki to Jeszcze zaproszenie powinien zostawić za szybą

 2. Aż dziw że to jeszcze jeździ, no ale w tym celu trzeba z uporem maniaka naprawiać.

 3. To nie krótkotrwałe użycie tylko pospolita kradzież. I za to powinni odpowiadać.
  Wyobraźcie sobie sytuację, że ktoś kradnie gotówkę ze sklepowej kasy, a odpowiada za krótkotrwałe użycie… gdzie sens i logika

 4. Roman zakręć się w koło i puknij się w czoło, ten Mercedes jeszcze przeżyje nie jednego hujdaja wyprodukowanego obecnie.

 5. … bo bez ( starej ) gwiazdy nie ma jazdy ! … nawet małolaty to wiedzą … kia by nie wzięli

 6. ale janusz,zostawić otwarty samochód,kluczyki w środku i jeszcze jakieś fanty

 7. Romek ,ile Ty masz lat ? bo zadając pytanie „to cud ze to jeszcze jeżdzi ” zdaje mi się ze masz nascie lat i chodzisz do podstawówki

 8. to jes tstary mercedes dla tych co sie znaja na temacie

 9. Ech te porąbane polskie przepisy. Krótkotrwałe użycie to może być w przypadku prezerwatywy, a nie pojazdu.

Z kraju