Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zostań wolontariuszem Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt

Fundacja Lubelska Straż Ochrony Zwierząt poszukuje osób chętnych do działania na rzecz potrzebujących zwierząt. W najbliższą niedzielę 27 września odbędzie się spotkanie dające możliwość przyłączenia się do wolontariatu.

Poszukiwane są osoby chcące poświęcić swój wolny czas potrzebującym stworzeniom. Praca w Fundacji nie jest łatwa. Zwierzęta, które trafiają pod skrzydła Fundacji zazwyczaj są chore, przestraszone, a nawet agresywne wskutek doznanej od ludzi krzywdy. Dzięki ciężkiej pracy wolontariuszy uczą się na nowo zaufania i dobrego kontaktu z człowiekiem.

Do każdego z nich trzeba trafić, nauczyć dobrych manier, przygotować do adopcji po to, by każde z nich mogło znaleźć nowy wspaniały i odpowiedzialny dom. Jednak zanim nastąpi happy end wolontariusze poświęcają wiele godzin na karmienie, zabiegi pielęgnacyjne, spacery i szkolenie.

Trzeba mieć dużo odporności fizycznej i psychicznej, żeby temu podołać szczególnie, jeśli podejmuje się wyjazdów interwencyjnych, gdzie spotykamy się bezpośrednio z aktami okrucieństwa wobec zwierząt.

Ci, którzy poznają działania FLSOZ od środka za nic na świecie nie oddaliby tych godzin, podczas których przywracają zwierzętom wiarę w ludzi. Twierdzą, że zapał i siłę czerpią z metamorfoz uratowanych zwierząt.

Działalność fundacji to nie tylko bezpośrednia opieka nad zwierzętami ale m.in. również:

– organizacja kampanii edukacyjnych, zbiórek środków finansowych i darów rzeczowych itp.;
– ogłaszanie i szukanie domów stałych i tymczasowych dla podopiecznych;
– interwencje w terenie wykonywane przez patrol interwencyjny ds. ochrony zwierząt;
– reprezentowanie fundacji przed organami ścigania;
– prowadzenie prelekcji edukacyjnych
oraz wiele wiele innych bardzo ważnych czynności, które mają na celu poprawienie warunków w jakich żyją zwierzęta, jak i szerzenie świadomości ludzkiej co do prawidłowego stosunku wobec naszych braci mniejszych.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na spotkanie dotyczące możliwości przyłączenia się do wolontariatu w Fundacji Lubelska Straż Ochrony Zwierząt, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę tj. 27 września 2015 roku w Szkole Językowej Prime English Studio przy ul. Cichej 3/3 w Lublinie o godzinie 17.00. Prosimy o przyniesienie swojego CV oraz listu motywacyjnego.

2015-09-25 13:37:02
(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

  1. CV i list motywacyjny? To miłość do zwierząt i chęć niesienia pomocy już nie jest najistotniejsze?

  2. Popieram Abecadło!!!to ma być wolontariat czy ubieganie się o pracę!!!

  3. List motywacyjny – motywuje się chęcią niesienia pomocy. Dziękuję

  4. Ale się czepacie. Jest chyba wyraźnie napisane, że osoba reprezentuje także fundację przed organami ścigania więc chyba muszą mieć dane osobowe, a CV to standard. Poza tym w dzisiejszych czasach kiedy jest tyle oszołomstwa wcale się nie dziwię, że fundacja chce kogoś sprawdzić zanim dopuści go do zwierząt. W sumie taka osoba będzie reprezentantem fundacji więc mają prawo weryfikować osoby. Sama słyszałam o „wolontariuszach”, którzy potrafią wynosić worami karmę dla zwierząt a potem upychać po wsiach za pieniądze….

  5. To bezpieczniej będzie przynieść zaświadczenie o niekaralności 🙂 z CV nic nie wynika!

  6. to Ci co nachodzą ludzi?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo