Zorganizowali wesele pomimo zakazu. Doszło do bójki, jedna osoba nie żyje (zdjęcia, wideo)

Wczoraj podczas wesela zorganizowanego w Lublinie doszło do tragedii. Nie żyje jeden z gości weselnych, do sprawy zatrzymano 25-latka.

Do zdarzenia doszło około godziny 20:40 w jednym z lokali w rejonie ul. Krężnickiej w Lublinie. Odbywało się tam wesele, w którym brało udział około 30 osób.

W pewnym momencie kilku gości wyszło na zewnątrz budynku i wywiązała się pomiędzy nimi sprzeczka. Jeden z nich, 25-latek popchnął 50-latka, w wyniku czego ten przewrócił się i uderzył głową o betonową kostkę. Mężczyzna stracił przytomność, a na jego ciele pojawiła się krew.

Na miejsce wezwany został zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna nie wykazywał funkcji życiowych, ratownicy przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Poszkodowanego 50-latka przetransportowano do szpitala, gdzie zmarł po dwóch godzinach. Ofiarą jest 50-latek z Lublina. W międzyczasie w lokalu pojawili się policjanci. Agresywny 25-latek został zatrzymany i osadzony w policyjne celi. Z uwagi, iż znajdował się pod wpływem alkoholu, nie wykonywano z nim żadnych czynności.

Z naszych ustaleń wynika, iż po zdarzeniu większość gości weselnych błyskawicznie opuściła salę, odjeżdżając m.in. wezwanymi na miejsce taksówkami.

Jak wyjaśniał nam Kamil Karbowniczek z KWP w Lublinie, funkcjonariusze zastali na miejscu już tylko sześć osób, młodą parę i ich rodziców. Mężczyzna po wytrzeźwieniu zostanie doprowadzany do prokuratury, gdzie odbędzie się jego przesłuchanie. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że jest to pan młody. Policjanci dodatkowo sporządzą notatkę do sanepidu w sprawie złamania obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa.

(fot. lublin112.pl, wideo nadesłane Mateusz)

82 komentarze

 1. A tam nie ma monitoringu? Powinien pomóc w rozpracowaniu przebiegu „akcji”. Nie pamiętam bym widział gdzieś dom weselny bez kamer niemal w każdym kącie.
  Tak czy inaczej przykra sprawa – ale młody o rocznicy śluby raczej nigdy nie zapomni.

 2. Pytanie kiedy będą poprawiny ?

 3. Może był on z gielczwi tam mieszkają ludzie niespełnieni którzy myślą że są bogami😃😃😃😃

 4. Do jednego typa tylu milicjantów i radiowozów? Jak.na mecz. Kto za to ma płacić? Już się w baniach poprzewracało. Niedługo po 5 w radiowozach będą jeździć.

 5. W Polsat News właśnie podali, że ten pan młody to wielokrotny recydywista. Karany w przeszłości za różne przestępstwa. Pierwsza okoliczność obciążająca z tego wynika jest.

 6. Bydło,łamie zakazy.Potem się dziwią że wydłuża się ograniczenia…

 7. pozdro dla panny mlodej

  łobuz kocha najmocniej

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)