Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zoomikołajki w schronisku. Była edukacja, zabawa i najwspanialsze prezenty dla zwierząt, czyli kontakt z człowiekiem (zdjęcia)

Tradycją stało się już, że w dniu 6 grudnia lubelskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt organizuje Zoomikołajki. Nie inaczej było w tym roku.

Wydarzenie, zgodnie z założeniem, ma na celu promocję adopcji zwierzaków w atmosferze zbliżających się Świąt. Jednak to nie wszystko. Chodzi o uświadamianie dzieci i młodzieży, że zwierzę nie jest zabawką. Dość często zdarza się bowiem, że psy czy koty są porzucane, gdyż ich opiekunowie otrzymali je w formie prezentu, a po pewnym czasie znudziły się lub właścicieli przerosła opieka nad nimi.

Jak podkreślają pracownicy schroniska, nie należy zapominać o jeszcze jednej kwestii. Mianowicie kontakt z przybyłymi osobami jest dla podopiecznych Schroniska najwspanialszym mikołajkowym prezentem.

W trakcie dzisiejszego spotkania osoby zainteresowane adopcją czworonogów mogły zapoznać się z informacjami o całej procedurze, a także pielęgnacji czy profilaktyce zdrowotnej zwierząt. Były też prelekcje zoopsychologa Dariusza Ornala na temat odpowiedzialnej adopcji, warsztaty zdobienia pierników oraz wspólne kolędowanie. Na tych, którzy zdecydowali się na adopcję zwierząt, czekały też wyprawki. W przypadku psów była to obroża, smycz i mata węchowa, zaś dla kotów przekazywano transporter, drapak i zabawkę.

Obecnie w prowadzonym przez miasto Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przebywa 148 psów i 107 kotów. Jednak to nie tylko. Od lat przy schronisku działa również egzotarium, do którego trafiają porzucone lub bezdomne zwierzęta egzotyczne. Jest ich w nim już ponad 100.

(fot. lublin112)

2 komentarze

  1. Kupy pozbierajcie.

    • Żeby po Tobie w przyszłości nikt nie musiał zbierać 🙂 zdrówka na te mikołajki życzę =-)