690 680 960

Żołnierze rozpoczęli budowę płotu na granicy polsko-białoruskiej (zdjęcia)

Polscy żołnierze rozpoczęli budowę płotu na granicy polsko-białoruskiej. Ma on zapobiec nielegalne migracji osób z terenu Białorusi do Polski. Płot będzie miał docelowo długość około 180 km.

– Wzmacniamy granice! Żołnierze rozpoczęli budowę ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej. Płot zwiększy jej szczelność i znacznie utrudni próby nielegalnego przekraczania – poinformował w środę po południu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Płot będzie miał długość około 180 km oraz wysokości około 3 metrów. Jego budowę zapowiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

– Prace rozpoczną się już w najbliższych dniach, natomiast potrwają na pewno kilka, kilkanaście tygodni. Będziemy zabezpieczać na samym początku ten odcinek, który jest najłatwiejszy do nielegalnego przejścia, a trudniejszy do nadzorowania, czyli odcinek lądowy. Z naszej liczącej 418 km granicy białoruskiej to jest ok. 180-190 km. Od niego zaczynamy – mówił we wtorek Mateusz Morawiecki.

W środę w serwisie Twitter pojawiły się zdjęcia z prac prowadzonych przez żołnierzy. Budowa płotu potrwa kilka tygodni.

(fot. Mariusz Błaszczak)

38 komentarzy

 1. I jeszcze wieżyczki z majdanka niech przeniosą.

  • Coo, wczoraj wypowiadał się kapitan że słupki wstawiała maszyna inżynieryjna, a tu widzę że żołnierze młotami wbijają słupki. Kłamczuch jeden.

 2. Zbudujemy płot i każemy Meksykanom za niego zapłacić. Znaczy tym – Białorusinom.

 3. czy jakis polityk lub jego kolega nie ma przypadkiem firmy produkującej druty kolczaste i płoty??

 4. Ojej pasożyty coś potrafią ? Zaraz te nieroby będą cywili wzywać i mundury dawać, żołnierz polski młotka w reku nie umie trzymac

 5. Nie trzeba tak gęsto wbijać palików do wytyczenia budowli.

 6. Mam nadzieje ze te słupki są wbite w ziemie drugie tyle co wystają, bo w przeciwnym wypadku będzie chroniło ale przed zwierzętami.

  • Idź i pokaż jak mają wbijać mondrołku.

  • Wieśniak w gumofilcach z ostrogami

   Przed zwierzętami też, ale głównie chodzi przecież o „człowieków”, płci obojga i mieszanej, zarażonych i nie zarażonych, szczepionych i nieszczepionych, z dokumentami i bliżej nieokreślonego pochodzenia i rasy.
   I po to jest potrzebne ogrodzenie proszę pana „Użytkownika” i podobnym tępot.

 7. Let’s buld a wall and make Poland great again!

  • Płot Trumpa rozwalił się po ulewach, dobrze że nasi zaczynają po. Stalowy, chyba 10 metrowy był pokonywany przez bezprzewodowe narzędzia do cięcia.

   A i tak wchodzi sobie do USA dosłownie 2 mln rocznie imigrantów, jak chce, i to samo jest u nas. Płot na pokaz, legalnie miliony rocznie.

   • Gondol Jerzy z Nadwisły

    Powiadasz, że płot na pokaz… powinni wzdłuż tegoż płotu co kilkadziesiąt metrów, wykopać gróby i postawić snajperów ( a mamy, doświadczonych w Iraku i Afganistanie).
    Pewnie ci „biedni uchodźcy” zmieniliby „pracę” zleconą przez pana Łukaszenkę.

 8. Czyżby 90% komentujących tu to zawiedzione, wyzwolone, zielono-fioletowowłose człowieki z macicami żądne ubogacania?

  • Takie skutki matriarchatu u żydów, ich kobiety nie będą zaspokojone pantoflarzami, i szukają byczków z Afryki czy Azji.

 9. No i dobrze trzeba się bronić

Kursy walut

 • USD 4.2803zł -1.04%
 • GBP 5.2838zł -0.83%
 • EUR 4.7079zł -0%
 • CHF 4.7147zł -0.16%

Polub nas