690 680 960

Żołnierze z międzynarodowej brygady ćwiczyli procedury NATO

Żołnierze należący do znajdującej się w Lublinie międzynarodowej brygady, odbywali ćwiczenia pod kryptonimem WĘZEŁ I-16. Całość trwała pięć dni.

W dniach od 22 do 26 lutego w Lublinie i okolicach odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem WĘZEŁ I-16. Żołnierze z Litwy, Polski i Ukrainy musieli przećwiczyć procedury NATO, głównie co do wykorzystywania sprzętu wojskowego, jak również sprawnego przemieszczenia się oraz zapewnienia zabezpieczenia logistycznego i medycznego. Całość byłą nadzorowana i oceniana przez kierownictwo międzynarodowej brygady.

W zmieniających się warunkach atmosferycznych, o różnych porach dnia i nocy oraz w różnych lokalizacjach, żołnierze batalionu musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami, by osiągnąć cele szkoleniowe ćwiczenia.

Na zakończenie ćwiczeń Dowódca Brygady płk dypl. Zygmunt Malec wyraził swoje przekonanie, że poddany sprawdzianowi 5 Batalion Dowodzenia jest w pełni przygotowany by skutecznie i na wysokim poziomie realizować stawiane przed nim zadania.

(fot. bdowwb)
2016-03-01 20:19:18

7 komentarzy

  1. trochę wstyd używać BRDM-a w tych czasach!!! gówno to z silnikiem gaźnikowym od starej ciężarówki tylko kulkom od kałaszką się nie kłania- reszta robi ruszt.

  2. Krzepki Wiesiek

    jak tam pierdtyknoł atomufke to nas nie uratujeta

  3. niech ćwiczą lepiej ochronę wschodniej granicy z Ukrainą, bo może próbować islamska inwazja przejść na wiosnę tędy…

  4. tak sie sklada ze ta brygada wspolpracuje z ukraina. dlatego jest polsko litewsko ukrainska. wiec przed ukraincami raczej nas nie beda az tak bronic 😉

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas