Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zobaczył policjantów, dziwnie oraz nerwowo zaczął się zachowywać. Miał powód

O posiadanie amfetaminy i papierosów bez akcyzy podejrzewany jest 30-letni mieszkaniec gminy Terespol. Jego nerwowe zachowanie zwróciło uwagę mundurowych.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na ulicy Słonecznej w Kobylanach w powiecie bialskim. W trakcie pełnionej służby policjanci komisariatu w Terespolu, w rejonie przejazdu kolejowego, zwrócili uwagę na młodego mężczyznę. Ten na widok mundurowych zaczął zachowywać się nerwowo i był pobudzony.

Mężczyzna stał nieopodal osobowego volkswagena. Po wylegitymowaniu mężczyzny okazało się, że jest to 30-letni mieszkaniec gminy Terespol, który przyznał, że samochód jest jego własnością.

W trakcie prowadzonych czynności mundurowi zauważyli we wnętrzu auta papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Gdy przeszukali osobówkę okazało się, że poza kontrabandą w volkswagenie znajduje się również woreczek z białym proszkiem. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to amfetamina.

Nielegalna substancja jak też wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone. Trwa ustalanie wszystkich okoliczności sprawy. O losie 30-latka zadecyduje sąd. Mężczyzna odpowiadał będzie zarówno za wykroczenie skarbowe, jak też posiadanie narkotyków. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo