Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Znów zablokują drogę do Warszawy. Kierowców czekają duże utrudnienia w ruchu

W piątek i w sobotę podróżujący drogą krajową nr 17 Lublin – Warszawa muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Mieszkańcy zaplanowali protest w rejonie Otwocka.

Już po raz kolejny mieszkańcy Otwocka i okolic w ramach protestu zablokują drogę krajową nr 17 Lublin – Warszawa. Będzie to o tyle uciążliwe dla mieszkańców naszego regionu, gdyż to właśnie w piątek tysiące z nich, którzy na co dzień pracują w Warszawie, wraca do swoich domów.

Protestujący domagają się całkowitego zamknięcia składowiska śmieci w Otwocku a także sortowni odpadów w Woli Duckiej. Obawiają się, że okolica stanie się zagłębiem śmieciowym. Już teraz narzekają na nieprzyjemne zapachy pochodzące ze składowiska śmieci, jak też uciążliwy hałas z sortowni. Będzie to już kolejny protest w tej sprawie.

Piątkowa blokada rozpocznie się o 16:00 i potrwa cztery godziny, w sobotę zaś droga będzie zablokowana w godzinach 11.00-14.00. Mieszkańcy z transparentami „Otwock uzdrowiskiem, a nie wysypiskiem” pojawią się na dwóch przejściach w Woli Duckiej. Będzie to 14 i 16 kilometr drogi krajowej nr 17. Należy spodziewać się bardzo dużych utrudnień w ruchu.

Przygotowane zostały objazdy. Dla samochodów ciężarowych wiedzie on z miejscowości Zakręt przez Mińsk Mazowiecki do ronda w Kołbieli. Z kolei dla samochodów osobowych możliwe są trzy trasy objazdu. Pierwsza wiedzie z Kołbieli przez Sobiekursk do Wiązownej, druga z Wiązownej przez Dziecinów do miejscowości Lipówki. Mozna też z Wiązownej przez Brzeziny, Mińsk Mazowiecki dojechać do ronda w Kołbieli.

2016-10-21 09:00:09
(fot. ilustr. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. Gdzie jest policja się pytam ! Rozgonić sfołocz

 2. Trzeba było wyznaczyć objazd przez Otwock…

 3. Przez tych skur….. mało sobie nie uszkodziłem zawieszenia przy poprzedniej blokadzie , bo Policja urządziła objazd krajowej 7 po jakichś tragicznych lokalnych drogach. Takie blokady to zwykłe chamstwo i utrudnianie zycia innym ludziom.

  • Było uważać. My po tych lokalnych drogach musimy jeździć codziennie.
   Codziennie też musimy wdychać smród z pobliskiej sortowni śmieci.

 4. Po trupach do celu-domena naszego pseudo rolnika.

 5. Ludzie komu chcecie dokuczyć, takim samym ludziom jak Wy. Wstydu nie macie!!!

  • Oni dokuczają takim samym ludziom jak są sami czyli nam i to z dużą złośliwością, bo w czasie największego ruchu zamiast zablokować sortownię i wysypisko, które im przeszkadzają, a jakiś urzędnik wydał im zgodę na blokowanie ulicy.

 6. i komu ci ludzie na złość zrobią. . Co za mózgi !

 7. Przydałby się protest kierowców „nie hamujemy przed zablokowanym przejściem”.

 8. Jak się robi protest to trzeba by policja kierowała objazdami a nie stoją jak kołki na Zakręcie przy wjeździe i ludzie stoją pół godziny bo się nie chce tyłka ruszyć i zablokować wjazd na ten pas. 0 informacji.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo