690 680 960

Znikają budynki Lubelskiej Fabryki Wag. W tym miejscu mają powstać bloki (zdjęcia)

Niegdyś był to największy producent wag w Polsce. Obecnie budynki Lubelskiej Fabryki Wag zmieniają się w stertę gruzu. Teren ten przeznaczony jest pod budownictwo wielorodzinne.

Przy ul. Łęczyńskiej trwa rozbiórka budynków, w których przez lata miała swoją siedzibę Lubelska Fabryka Wag. Obecnie na miejscu pracuje ciężki sprzęt, za pomocą którego burzone są znajdujące się tam obiekty. Jak nam przekazano, teren ten przeznaczony jest pod budownictwo wielorodzinne.

Plany budowy w tym miejscu bloków istnieją już od wielu lat. Kiedy w 2013 roku tworzony był projekt planu zagospodarowania przestrzennego tej okolicy, właściciel zakładu sam zaproponował miejskim planistom, aby zmienić przeznaczenie nieruchomości. Chodziło o całą działkę, której powierzchnia wynosi 2,8 ha.

Firma zmagała się wówczas z poważnymi problemami finansowymi, spowodowanymi spadkiem sprzedaży. Na rynku pojawiło się bowiem wiele tanich wag importowanych z Chin, z którymi trudno było konkurować. Szansą na uratowanie zakładu miała być właśnie sprzedaż działki developerowi. Nie znaleziono jednak nabywcy i później właściciel zmienił plany.

W ubiegłym roku Lubelska Fabryka Wag zgłosiła do Urzędu Miasta plan rozbiórki części budynków. Pierwsze prace, obejmujące małe obiekty, odbyły się latem. Teraz przyszedł czas na pozostałe. Plan zagospodarowania tego miejsca dopuszcza budowę bloków mających do 14 m wysokości.

 

(fot. lublin112)

46 komentarzy

  1. A w TVNie dalej, że bida i ludzie nie mają co do garnka włożyć. Ok. Ostatnio ceny ostro w górę, nie mówię nie. Ale ludzie chyba też więcej mają. Przed galeriami handlowymi tłumy, tyle nowych samochodów w mieście, mieszkań. A pamiętam jeszcze 2 połowę lat 90tych kiedy ba całe miasto oddawano słownie kilka nowych bloków. A to były czasy, że w dorosłość wchodziły roczniki wyżu demograficznego, a liczba studentów w mieście była rosnąca, nie malejąca.

  2. Tam mieszkać to porażka! Okolica i sąsiedztwo ,,średnie”, duży ruch, kibole, kolej. No chyba, że za połowę ceny rynkowej, to może kto kupi?

  3. Nie Lubelska Fabryka Wag, tylko Lubelskie Fabryki Wag.

  4. A ja tu mieszkam i sobie chwalę wszędzie blisko a i bardzo spokojnie. Gdzie ty masz kiboli? Chyba coś pomyliłeś więcej jest ich na słynnych osiedlach.

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…