Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Znęcał się od kilku lat nad matką. Psem rzucił o podłogę

Sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec zatrzymanego przez policjantów 49-latka z Chełma. Mężczyzna od kilku lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką. Będzie też odpowiadał za znęcanie się nad psem, którym rzucił o podłogę.

W trakcie prowadzonej interwencji domowej chełmscy policjanci zatrzymali 49-latka z Chełma. Funkcjonariusze ustalili, że od kilku lat znęcał się nad swoją matką stosując przy tym przemoc psychiczną i fizyczną.

– Będąc pod działaniem alkoholu wyzywał kobietę, poniżał, szarpał i popychał. Wymuszał tęż pieniądze i z nożem groził pozbawieniem życia. Policjanci wdrożyli procedurę „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad matką. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż był już karany za podobne przestępstwo. Przedstawiony został mu też zarzut znęcania się nad psem – informuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Sąd zadecydował, że mężczyzna najbliższe miesiące spędzie w tymczasowym areszcie.

– Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – dodaje komisarz Ewa Czyż.

5 komentarzy

  1. powinna go wyskrobać

  2. Łeb uciąć

  3. Za matkę to zawiasy albo prace społeczne, ale z tym psem to sobie narobił kłopotów… 3 lata paki co najmniej!

  4. Tylko ciężka i wielomiesięczna praca na rzecz hospicjum i w schronisku dla zwierząt oduczyć może tego typa negatywnego zachowania.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport