Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

W wyniku wypadku doszło do uszkodzenia sygnalizacji. Światła nie będą działać przez ok. 3 tygodnie (zdjęcia)

Na skrzyżowaniu ulic: Krańcowej, Elektrycznej i Dulęby w Lublinie została wyłączona sygnalizacja świetlna. Wszystko po tym, jak wczoraj doszło do wypadku w tym miejscu i jeden z pojazdów uszkodził urządzenia regulujące sygnalizacją.

Do wypadku doszło w czwartek przed południem na ul. Krańcowej w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Elektryczną zderzyły się dwa samochody osobowe: volkswagen i opel. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, policja oraz straż pożarna.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący oplem mężczyzna poruszał się ul. Krańcową od strony ul. Kunickiego. Wykonywał manewr skrętu w lewo, w ul. Elektryczną. Nie ustąpił jednak pierwszeństwa przejazdu volkswagenowi, którego kierowca nadjeżdżał z naprzeciwka. W wyniku tego doprowadził do zderzenia obu pojazdów. Wytrącony z toru jazdy opel uderzył jeszcze w skrzynkę energetyczną odpowiadającą za pracę sygnalizacji świetlnej.

W wyniku zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj, uszkodzeniu uległy urządzenia związane z funkcjonowaniem sygnalizacji – sterownik oraz szafa transmisji sygnału. Tym samym konieczna jest naprawa elementów u producenta. Z uwagi na duży zakres uszkodzeń, światła będą nieczynne przez ok. 3 tygodnie. Warto zachować w tym miejscu szczególną ostrożność.

W wyniku wypadku doszło do uszkodzenia sygnalizacji. Światła nie będą działać przez ok. 3 tygodnie (zdjęcia)

fot. lublin112.pl

19 komentarzy

 1. Ależ strata, jak tu teraz żyć? Jak jeździć skoro PJ mam tylko na światła;)??

 2. Tak se myślę, że jakby ktoś uczynny młotkiem „naprawił” wszystkie światła na rondach to nagle zniknęły by korki i w cudowny sposób miasto inspiracji udrożniłiby się i to bez tego cudownego ynyelygentnego systemy sterującego ruchem, który uczy się już drugą dekadę hahaaa

 3. 3 tygodnie naprawa skrzynki elektrycznej takie rzeczy tylko u nas xDDD

  • wiem, że ty byś naprawiła w 3 dni, ale niestety zajęta jesteś;
   P.S. masz może czas dzisiaj wieczorem zagrać z Austrią, bo nasi pewnie sobie nie poradzą sami

  • „Zuza” – sterownik oraz szafa transmisji sygnału to dla ciebie „skrzynka elektryczna” 🙂
   U siebie w domu pewnie masz w szafie wszystkie niezbędne zamienniki aby szybko usunąć awarię.
   Z agregatem do lodówki i bębnem do pralki włącznie 🙂
   W garażu wszystkie części zamienne do posiadanego samochodu z silnikiem oczywiście włącznie 🙂
   Ale młotka nie masz bo do wbijania gwoździ używasz łyżki do zupy 🙂

 4. Problemem może być wyjazd w lewo samochodem: trzeba czekać aż z obu stron przestaną jechać albo zatrzymać się na środku (a miejsca za mało na takie zatrzymanie)

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport