Znaleźli niewybuch wetknięty w słup energetyczny

W czwartek pracownicy Zakładu Energetycznego zaalarmowali policjantów o odnalezieniu niewybuchu w jednym ze słupów energetycznych. Miejsce odnalezienia niebezpiecznego przedmiotu zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu saperów.

Wczoraj pracownicy Zakładu Energetycznego natrafili na terenie gminy Mircze na niewybuch wetknięty w słup energetyczny. Niebezpieczny przedmiot znajdował się około 10 metrów od głównej drogi.

Miejsce odnalezienia pocisku zostało zabezpieczone przez policjantów, którzy zadbali o to, aby nikt z osób postronnych nie podchodził do znaleziska. Na miejsce skierowano policjanta z Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej hrubieszowskiej komendy. Wkrótce niebezpieczny przedmiot zostanie zneutralizowany przez saperów.

Pamiętajmy, że niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. O nietypowym znalezisku należy natychmiast powiadomić policję, a miejsce ich odnalezienia zabezpieczyć przed dostępem do niego osób postronnych, nieświadomych zagrożenia. Pamiętajmy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne.

(fot. Policja Hrubieszów)

Zobacz również

3 komentarze

 1. To normalne jak się chodzi z wykrywaczem i znajdzie się złom nie nadający się do sprzedania ani do kolekcji to się go wiesza na słupie lub drzewie, żeby go nie kopać następnym razem.

 2. Tak tak PiSowcy, to na pewno Niemcy zrzucili ten niewybuch prosto na ten słup, żeby pozbawić Was prądu w skutek czego nie było by przekazu z telewizorka i radyjka.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia