Znalazł na posesji amunicję z czasów II wojny światowej (zdjęcia)

Jeden z mieszkańców gminy Nielisz na terenie posesji natrafił na amunicję z czasów II wojny światowej. Znalezisko zabezpieczyli policjanci z zamojskiej jednostki.

Mieszkaniec gminy Nielisz powiadomił zamojskich policjantów o odnalezieniu na posesji amunicji. Mężczyzna robił porządki w pomieszczeniu gospodarczym i natknął się przedmioty pochodzące z czasów wojny. Amunicja leżała pomiędzy innymi porozrzucanymi w garażu rzeczami.

Policjanci, po przyjechaniu we wskazane przez zgłaszającego miejsce zabezpieczyli prawie 30 jednostek amunicji. Odnalezione militaria były w znacznym stopniu skorodowane, prawdopodobnie pochodzą z czasów II wojny światowej. Mundurowi pracują nad ustaleniem szczegółów nietypowego znaleziska.

Posiadanie broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia jest zabronione, a za złamanie tego zakazu sąd może wymierzyć karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Zamość)

Zobacz również

10 komentarzy

  1. Niezły musiał być syf skoro ponad 70 lat nie sprzątane

  2. Od pewnego czasu należę do Terytorialsów OSP Rachodoszcze. Mam zrobiony metodą rzemieślniczą wisiorek tzw. nieśmiertelnik z parabelum 49. Trochę się obawiam że przy ewentualnym upadku np. na lodzie lub rowerze może mi to draństwo eksplodować. Już nawet rozmawiałem z Adamem i potwierdził moje przypuszczenia. W związku z powyższym mam pytanko do znawców tematu. Czy namaczając pocisk w wodzie mogę zneutralizować jego siłę rażenia poprzez to, iż woda dostanie sie do środka naboju nawierconymi otworkami i siłą rzeczy zniweczy działanie prochu. ktoś coś?

  3. A ty tak poważnie?

  4. Znachor militariów

    F1 lepiej by się prezentował ,no i krócej byś konał.Tylko to by się rzucało na oczy , lepiej za paskiem poniźej pępka , efekt będzie taki że będziesz musiał zmienić imię na ” Maaaaarzena”

  5. NIelisz Niemce Cyców – lubelski trójkąt bermudzki.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!