Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w okolicach budowy Dworca Metropolitalnego

W sobotę od godzin porannych zostanie wprowadzona zmiana w kursowaniu komunikacji miejskiej w rejonie budowy Dworca Metropolitalnego. Ma to związek z wprowadzeniem kolejnego etapu prac przy budowie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

W dniu 9 lipca w godzinach od 7:00 do 10:00, w związku z wprowadzeniem kolejnego etapu prac przy budowie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego i związanym z tym czasowym zamknięciem dla ruchu ul. Młyńskiej na odcinku od ul. Dworcowej do ronda Sportowców, wprowadzona zostanie zmiana w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Wszystkie linie po obsłudze przystanków Dworzec Gł. PKP 01 i 02 (tj. przy wyjeździe spod dworca) zostają skierowane ul. Dworcową do ronda im. Anastazego Suligowskiego (przy Targach Lublin), a następnie łącznikiem do Al. Piłsudskiego. W zależności od dalszej trasy przejazdu autobusy i trolejbusy pojadą w kierunku ul. Wolskiej, Ronda Lubelskiego Lipca 80 lub ul. Krochmalnej.

Jednocześnie, przystankiem końcowym dla linii nr 30 i 34 będzie parking przy ul. Młyńskiej, natomiast przystanek Arena Lublin 02 będzie nieobsługiwany.

(fot. UM Lublin)

5 komentarzy

  1. A czy PKS do Abramowa to normalnie będzie kursował?

  2. był już zintegrowany system świateł teraz zintegrowane centrum komunikacyjne , miasto integracji – inspiracji – ani jedno ani drugie no chyba że je dno

  3. Gdzie peło tam dno.

  4. Dworzec metropolitarny, wizytówka Lublina, postawiony w slamsach, gratulacje – inspiracje .

  5. Klos – pomyliłeś literki. Gdzie obecnie rządzący – tam nie ma czego zbierać. Przecież pisiory nie pozwoliłyby budować tego dworca gdyby miały coś do powiedzenia. A w lubelskim i w całej południowo wschodniej PL rządzą. Więc sam sobie laurkę wystawiasz (w temacie wiedzy o obecnej sytuacji).

Z kraju

Polityka i społeczeństwo