690 680 960

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie dworca PKP

Od dzisiaj wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na objeździe ulicy Młyńskiej. Warto zwracać uwagę na oznakowanie.

We wtorek lubelski Zarząd Dróg i Mostów wprowadził zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulicy Dworcowej z ulicą Gazową. Związane jest to z dużymi korkami, jakie tworzyły się w tym miejscu, po skierowaniu przez te ulice ruchu pojazdów po zamknięciu ulicy Młyńskiej. Dlatego też, by usprawnić przejazd aut, zdecydowano się na wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu.

Teraz pierwszeństwo przejazdu mają ci, jadący objazdem ulicy Młyńskiej. -Funkcjonuje tam tzw. łamane pierwszeństwo, a więc drogą z pierwszeństwem przejazdu jest kierunek ul. Dworcowa – pl. Dworcowy – ul. Gazowa. Oznacza to, że kierowcy jadący ul. Dworcową od strony ul. Młyńskiej mają pierwszeństwo skrętu na pl. Dworcowy i ul. Gazową przed kierowcami jadącymi od strony ul. Pocztowej. Analogicznie z pierwszeństwem będą skręcać kierowcy z ul. Gazowej, jadąc od strony ul. Krochmalnej, w ul. Dworcową – wyjaśnia Beata Krzyżanowska z lubelskiego Ratusza.

Zmiana ta będzie funkcjonować do czasu ponownego otwarcia dla ruchu ulicy Młyńskiej. Ta z kolei jest zamknięta ze względu na budowę ronda, które ma ułatwić dojazd do stadionu i wyjazd z podporządkowanej obecnie ulicy Gazowej. Finał prac w tym miejscu zaplanowano na koniec sierpnia.

(fot. lublin112)
2014-08-05 17:19:00

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie