Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zmiana organizacji ruchu na przebudowie skrzyżowania al. Kompozytorów Polskich z ul. Elsnera

W sobotę zamknięty będzie wjazd i wyjazd z ul. Elsnera od strony al. Kompozytorów Polskich. Drogowcy będą tam kłaść wierzchnią warstwę asfaltu.

W sobotę wykonawca przystąpi do prac związanych z ułożeniem ostatniej warstwy nawierzchni na przebudowywanym skrzyżowaniu al. Kompozytorów Polskich i ul. Elsnera. Będzie się to wiązało z zamknięciem wlotu ul. Elsnera na skrzyżowanie.

Ulica Elsnera „zaślepiona” zostanie na wysokości ul. Żywnego. Kierowcy powinni zatem poruszać się do ul. Szeligowskiego i dalej do al. Smorawińskiego i al. Kompozytorów Polskich.

Al. Kompozytorów Polskich podczas prac będzie cały czas przejezdna, jednak jezdnie zostaną zwężone do jednego pasa ruchu. Nie będzie także możliwości skrętu w ul. Elsnera.

ZTM w Lublinie wprowadza następujące objazdy dla komunikacji miejskiej:

Linia nr 23
w obu kierunkach:
… – Choiny – Szeligowskiego – Smorawińskiego – al. Kompozytorów Polskich – …

Linia nr 29
w obu kierunkach:
… – Choiny – Szeligowskiego – Smorawińskiego – al. Kompozytorów Polskich – Koncertowa – …

Linia nr 42
w obu kierunkach:
… – Choiny – Szeligowskiego – Smorawińskiego – al. Kompozytorów Polskich – Koncertowa – …

Linia nr 44
w obu kierunkach:
… – Choiny – Szeligowskiego – Smorawińskiego – Kiepury – …

Linia nr 47
w obu kierunkach:
… – al. Kompozytorów Polskich – Smorawińskiego – Chodźki – …

Linia nr 74
w obu kierunkach:
… – al. Spółdzielczości Pracy – Smorawińskiego – al. Kompozytorów Polskich – …

Na czas trwania robót całkowitemu zawieszeniu ulegają przystanki Żywnego 01 i Żywnego 02. W przypadku wcześniejszego zakończenia prac przez wykonawcę i otwarcia dla ruchu ul. Elsnera, autobusy ww. linii mogą powrócić na swoje podstawowe trasy wcześniej.

2017-10-14 11:02:31
(fot. Google Street View)

Autor: redakcja

6 komentarzy

 1. ludzie bez wyobraźni tam siedzą

  Nie wiem po co przebudowywać to skrzyżowanie? To był przykład świetnego skrzyżowania bez świateł i korków. Wjeżdżało się na oddzielny pas… ale nie, lepiej zrobić światła i korki

  • Też mi się ten pomysł nie podoba, ale faktem jest, że na skrzyżowaniu było pełno stłuczek. Ludzie jak mają jechać zgodnie z zasadą prawej ręki to wpadają w panikę, a co dopiero na sporym skrzyżowaniu bez świateł.

   • To nie jest wina skrzyżowania tylko braku wiedzy i doświadczenia za kierownicą, a teraz zrobią światła i zanim dojadę na krakowskie przedmieście ( odcinek 2km ) będę musiał minąć 6 par świateł. Totalny bezsens.

 2. A mogli zrobić małe rondo turniejowe. Byłoby płynniej i bez świateł.

  • Sorki turbinowe

  • Koledzy Żuka mają firmy od sygnalizacji świetlnych. Doją dofinansowanie z Unii. Zapomnij do najbliższych wyborów i zapewne po, o przebudowie jakiegokolwiek skrzyżowania na rondo na Lublinie. To im się NIE OPŁACA- nie da się ukręcić paru milionów. Umowy na budowę sygnalizacji świetlnych, nieformalnie podpisane na kilka lat do przodu. Nawet tam, gdzie jeszcze skrzyżowania nie powstały. Przykładem jest Zelwerowicza-Dereckiego. Przetargi to fikcja.
   To się nazywa dryg do interesu. Kieszenie pełne, kasa miasta świeci pustkami a dług Lublina, który będzie trzeba spłacić, codziennie rośnie.

   http://www.dluglublina.pl/