690 680 960

Złowił nielegalnie ponad 70 kg ryb. Próbował schować się w trzcinach

Podczas wspólnych działań policjantów oraz funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej wpadł 27-letni kłusownik. Mężczyzna próbował się schować w trzcinach, jednak bezskutecznie.

W minioną środę w miejscowości Horodyszcze podczas wspólnych działań policjantów oraz funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej wpadł 27-letni mieszkaniec gminy Wisznice. Mężczyzna prowadził nielegalny połów ryb na jednym ze zbiorników.

– Kłusownik na widok funkcjonariuszy próbował ukryć się w trzcinach. Tam tez pozostawił jeden z worków, w którym znajdowały się ryby. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna łowił ryby przy użyciu sieci rybackich. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 70 kilogramów ryb, różnych gatunków oraz ponton, używany przez 27-latka – informuje st. asp. Barbara Salczyńska – Pyrchla z bialskiej Policji.

Mężczyzna został zatrzymany. Wczoraj usłyszał zarzut nieuprawnionego połowu ryb. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają udział pozostałych osób w sprawie.

2017-08-11 12:18:58
(fot. Policja Biała Podlaska)

10 komentarzy

 1. Taa dwa lata. W realu trzy miesiące w zawieszeniu na rok i tyle. Gumofilce już dawno przestali świnie hodować tylko z siatami po jeziorach pływają. A takich kar boją się jak mróz goowna.

 2. patole nienapasione

 3. Gamoń, ale realnie myśloncy

  Eee tam, zamknonć go zara nie zamnom, bardziej bendzie bolała go grzywna jaka i strata pontona i rybów.

 4. Szlachta z miasta przyjechała na wakacje to i handel rybami wzrasta….dla siebie nie kłusował. Co roku jest to samo. A straż zamiast nocami nadzorować to chodzą lub pływają gdy siaty już są pościągane. Ten gościu musiał po prostu zaspać. 5 lat wędkowania na zbiornikach i tylko dwie kontrole z czego dwie w ciągu jednego dnia, społeczna i rybacka.
  Jeden sezon pływania na łódce i znalezione 3 szt. siat kłusowniczych, ponad 50 metrowe: dwie na Krzczeniu i jedna nad Uścimowem…wszystkie spalone. Dziękuję

 5. świetlik szperacz

  Szuwarek wodnik to duży szkodnik, poszedł na ryby a zakuli go w dyby. Chciał przygotować ryby dla gości a zostały mu tylko dla teściowej ości.

 6. Panie Redaktorku co to jest „pond” czy to czasem nie miało być „ponad” Ojczyzna Polszczyzna się kłania.

  • Wystarczy kulturalnie napisać – poprawcie sobie literówkę…
   Uwagi tego typu są zbyteczne 🙂
   Nie myli się ten co nic nie robi

   Miłego dnia…

 7. Zabezpieczyli ryby cebulę. Zamiast wypuścić

Kursy walut

 • USD 4.5164zł 0.75%
 • GBP 5.4141zł -0.08%
 • EUR 4.6813zł -0.05%
 • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie