Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Złodzieje wchodzili do otwartych domów i mieszkań w Lublinie. W końcu wpadli (zdjęcia)

Lubelscy policjanci z „mienia” udowodnili 39-letniemu recydywiście dokonanie 15 przestępstw, a jego kompanowi 13 czynów. Mężczyźni odpowiedzą za kradzieże z otwartych domów, usiłowania kradzieży oraz włamania na karty bankomatowe. Łączne straty to ponad 35 000 złotych.

Do zdarzeń tych doszło w ostatnich tygodniach na terenie Lublina. Jak ustalili policjanci, sprawcy wykorzystywali fakt pozostawienia otwartych drzwi do domów przez właścicieli. Wchodzili do środka i kradli wartościowe przedmioty. Ich łupem padała biżuteria, elektronika oraz portfele z kartami bankomatowymi. Łączne straty właściciele wycenili na ponad 35 tysięcy złotych.

– Straty zapewne byłyby większe, jednak w kilku przypadkach złodzieje zostali spłoszeni przez mieszkańców. Mężczyźni zostali zatrzymani bezpośrednio po jednym z przestępstw przez wywiadowców. Policjantów wezwał jeden z mieszkańców, który zauważył sprawców. Okazało się, że to dwaj mężczyźni w wieku 39 lat. Zajmujący się sprawą policjanci z „mienia” udowodnili im kilkanaście czynów. 39-letni recydywista usłyszał łącznie 15 zarzutów, natomiast jego kompan 13. Mężczyźni odpowiedzą za kradzieże, usiłowania kradzieży i włamań oraz włamania na karty bankomatowe. Dodatkowo jeden z nich posiadał przy sobie narkotyki – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Na poczet przyszłej kary funkcjonariusze zabezpieczyli samochód. Dzisiaj na wniosek prokuratora mężczyźni zostaną doprowadzani do sądu, który zdecyduje o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

PRZECZYTAJ

Grupa nastolatków znęcała się nad ptakami. Film trafił do sieci, młodzi ludzie trafią przed oblicze sądu (zdjęcia)

13 komentarzy

 1. 1. Okradzeni mogli bardziej uważać, więc są sami sobie winni.
  2. Policja niech zaapeluje, żeby zamontować dodatkowe zamki w drzwiach i kraty w oknach.
  3. Złodziej nie miał pieniędzy, a mieć musiał. Wiec wszyscy parkujący nielegalnie (bo nie mieli gdzie, a musieli) usprawiedliwiają, bo rozumieją działania złodzieja.
  4. Niech miasto wybuduje więcej parkingów potrzebującym darmowych parkingów i rozda więcej pieniędzy potrzebującym darmowych pieniędzy.

  • Franio jak zwykle… Ty jesteś jakiś upośledzony? Matka cię w samochodzie porzuciła, że masz takie uprzedzenie do wszystkich kierowców i pojazdów? O czym by nie było w artykule, ty zawsze piszesz i sprowadzasz wszystko do jednego. Nawet rozprawkę apologetyczną, albo prognozę pogody na Marsie sprowadziłbyś do tego, jak to za dobrze mają samochody, a jak źle piesi i rowerzyści i dlaczego z tego powodu Pluton nie jest już planetą.

 2. 39 lat, recydywa, z tej mąki to już chleba nie będzie.
  Szkoda to karmić.

 3. Brawa dla policji! I właśnie takich policjantów i mieszkańców miasta nam trzeba! Tym się zdobywa szacunek społeczeństwa 🙂

 4. ##### kodziarskich sługusów

  prawo tak jak my je rozumiemy

 5. Złodzieje wchodzili do otwartych domów i mieszkań …
  Polskie prawo zabrania zastawiania pułapek-niespodzianek na złodziei, bo jeszcze by se który w pracy krzywdę zrobił
  Nawet na górze ogrodzeń nie wolno umieszczać ostro zakończonych elementów, żeby przechodzący przez ogrodzenie nie pozbawił się przypadkiem możliwości rozmnażania.

  • Herr Tusk fur deutschland

   Hehehe

  • O kurde ! Ja nieświadom prawa, zrobiłem w piwniczce pod altanką pułapkę na niezapraszanych „gości”.
   W dno wbetonowałem jakieś około półmetrowe stalowe szpikulce. Droga wiedzie poprzez zapadnie pod drzwiami i każdym z okien.
   Przez blisko 20 lat nikt tam nie trafił, ale gdyby… to przywiózłbym kilka worków cementu i… miałbym o metr płytszą piwniczkę.
   Przecież złodziej nie informuje nikogo gdzie będzie „pracował”.

 6. Nie trzeba otwartych drzwi. Wystarczy że kandydaci w wyborach oznaczyli mieszkania w których nikogo nie było. Zrobili to swoimi zawieszkami

 7. Otwierasz to zapraszasz, więc jacy złodzieje?? A po drugie nikt obcy nie przyjdzie , tylko swój wie gdzie czego szukać

 8. Polak? Nie możliwe, przecież to musi być obcokrajowiec bo Polak przecież nigdy nic złego nie robi 😉

 9. Spakować ich do wora i wrzucić do jeziora.

Dodaj komentarz