Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Złodziej wszedł do mieszkania, nie spodziewał się nikogo w środku. Włamywacz został zatrzymany

Niedawno wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał wyrok za włamania. Kara ta nic jednak nie dała, gdyż znów wrócił do przestępczej działalności. Wpadł i niebawem czeka go kolejny wyrok.

Niedawno informowaliśmy o włamaniu do jednego z mieszkań na lubelskich Tatarach. Sprawca wszedł do mieszkania na parterze bloku przy ul. Kresowej około godziny 9 rano. Dostał się do środka pokonując zabezpieczenia okna w sypialni.

Nie udało mu się jednak nic ukraść, gdyż w mieszkaniu znajdowała się właścicielka oraz dwa psy. Kompletnie zaskoczony rzucił się do ucieczki tą samą drogą.

O wszystkim została zaalarmowana policja. Jak wyjaśnia nadkom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, funkcjonariusze od razu podjęli czynności w tej sprawie. Mozolna praca techników oraz mundurowych z komisariatu przyniosły spodziewany efekt i sprawca włamania został zatrzymany.

Okazało się jednocześnie, iż 40-latek ma na koncie więcej podobnych przestępstw. Włamał się do 5 mieszkań, z których kradł pieniądze oraz biżuterię. W dwóch przypadkach trafił na przebywających w środku właścicieli.

Jakby tego było mało, mężczyzna kilka miesięcy wcześniej wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał wyrok właśnie za włamania. Teraz znów trafił za kratki, grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

30 komentarzy

  1. Więźniowie interesują się polityką. I wiedzą, że PO im kary nie da bo są ich żelaznym elektoratem dlatego będą rabować na potęgę.

  2. Który to już rok , lecą kartki z kalendarza. Historia ma do siebie , to że lubi się powtarzać. Odreaguj szok , na chatę cudzą wpadaj 😉

  3. Praktykuje metodę „na bezczelnego”.

  4. Kiedy w końcu mój dom, będzie moją twierdzą? Tzn., będę miał prawo do takiego delikwenta strzelać w obronie miru domowego i ochrony nieruchomości.

  5. w normalnym kraju właściciel by zastrzelił włamywacza i kolejni byliby bezpieczni

Dodaj komentarz