690 680 960

Źle się poczuła, zdążyła wezwać służby ratunkowe. Interweniował śmigłowiec LPR

We wtorek po południu służby ratunkowe otrzymały informację, że na przystanku w Matczynie znajduje się kobieta, która wymaga pomocy medycznej. Na miejscu interweniowała straż pożarna i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 12:40 w Matczynie przy jednym z przystanków. Znajdująca się tam kobieta, nagle źle się poczuła, ale zdążyła jeszcze zaalarmować służby ratunkowe.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z PSP z Bełżyc i z OSP KSRG Matczyn – Wojcieszyn oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Strażacy do przybycia śmigłowca zajmowali się poszkodowaną, która zasłabła, następnie zabezpieczali miejsce lądowania śmigłowca LPR. Kobieta została przetransportowana do szpitala w Lublinie.

Moment lądowania śmigłowca zarejestrowała nasza Czytelniczka.

 


2017-12-05 16:47:40
(fot. lublin112.pl, wideo nadesłane Aleksandra, fot. Piotr)

13 komentarzy

 1. nagranie super …

 2. Śmigłowiec do zaslabniecia? Ludzie umierają w prownicjonalnych szpitalach bo mało kiedy wzywają śmigłowiec. Noto miała szczęście, ale i pewnie zasługa strażaków.

  • Do kaszlącego menelaosa przyjechała karetka i broniliście tej sytuacji mimo że uznano że nie było podstaw do interwencji. Tutaj kobieta słabnie a przyczyn może być wiele i te błache ale również i te zagrażające życiu. Szybka reakcja jest niezbędna także moim zdaniem reakcja służb na plus.

  • Stacjonują w Radawcu więc mieli nie więcej niż 5 km w lini prostej.

  • Słusznie piszesz ,teraz suweren będzie dzwonił po „śmigło ” do katarku.Takie wiadomości niczemu nie służą.A swoją drogą pewnie helikopter miał godzin do wylatania.bum

   • a od kiedy to suweren dzwoniąc po pomoc zamawia konkretny środek lokomocji? Dyspozytor zapewne na podstawie uzyskanych informacji podejmuje decyzję, Kończą się pomysły na wieczny hejt i trolling każdej informacji? Coraz rzadziej czytam L112 przez wszystkowiedzących komentujących „geniuszy”.

 3. Gustyn Grzegorz

  Co się dzieje nikt nie komentuje

 4. 3 jednostki straży pożarnej do takiego zdarzenia???? śmierdzi mi tu niegospodarnością…

 5. się nie znacie to pewnie jakaś urzędniczka to ratowali jak należy

 6. Ze sie nie bala zadzwonic na 112 … takimi karami strasza ze ja chyba juz nigdy nie zadzwonie.

 7. ja mam 2 wydechu w moju beemie dziady

 8. A karetka z Bełżyc miała bliżej. No ale pewnie obie w terenie. S do bólu brzucha, a P dyspozytor wysłał do ” krzywego pierdnięcia”. Region się rozrasta, zesołów notorycznie brakuje. Niektóre P w Lublinie jeżdzą już w dwuosobowym składzie, bo Dyrekcja oszczędza.
  Reszty nie potrzeba tłumaczyć!!!

 9. Bardzo podoba mi się ten śmigłowiec i pilot też ostatnio dużo na ulicy ląduje

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas