Złapał psa w druciany wnyk, a potem pobił go drewnianą pałką

Mieszkaniec gminy Rejowiec Fabryczny odpowie za znęcanie się nad psem. Mężczyzna na swojej posesji złapał we wnyki psa, a potem pobił go drewnianą pałką.

We wtorek rano chełmscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z posesji w gminie Rejowiec Fabryczny doszło do pobicia psa przez jednego z mieszkańców.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w ogrodzeniu swojej posesji zastawił druciany wnyk, w który złapał się pies. Następnie przy użyciu drewnianej pałki pobił czworonoga. Gdy później spotkał właściciela psa, powiedział mu o tym.

Zwierzę trafiło pod opiekę weterynaryjną. W chwili zatrzymania 66-latek był nietrzeźwy. Najprawdopodobniej dzisiaj usłyszy zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

14 komentarzy

 1. Ostatnio służbowo codziennie jeżdżę po Chełmie i okolicach i z ręką na sercu powiem, że w naszym województwie nie ma większych wieśniaków i patologii niż tam. Codziennie się z tym spotykam.

 2. To trzeba było właściciela potraktować jak czworonoga, a nie znęcać się nad zwierzęciem. Organizacje niby walczące o prawa zwierząt powinny pozwać właściciela o brak należytej opieki. Napiętnowany właściciel posesji bronił swoich praw. Na pochwałę nie zasłużył, ale tez nie dał się zdominować. Nie popieram bicia słabszych,a szczególnie zwierząt ale w tym przypadku może nie miał wyjścia po wyczerpaniu innych środków( rozmowa z właścicielem pieska).

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”