Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zidentyfikowano rakietę, która wleciała na teren Polski. Mowa jest o rosyjskim obiekcie

Rakieta, która dziś rano wleciała na teren naszego regionu z Ukrainy, ma pochodzić z Rosji. Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego zapewnia, iż wskazują na to ustalenia pochodzące z kilku źródeł.

Późnym popołudniem Sztab Generalny Wojska Polskiego wydał informacje dotyczącą rakiety, która jak już informowaliśmy, wleciała na teren naszego kraju od strony Ukrainy. Wcześniej zdarzenie potwierdził Szef Sztabu Generalnego. Służby zdementowały też podane przez TV Republika oraz później niektóre media sygnały o rzekomym upadku rakiety w okolicach Wożuczyna. Również wójt gminy Rachanie zapewnił, iż nic takiego nie miało miejsce.

Jak przekazują przedstawiciele Sztabu, naruszenie polskiej przestrzeni powietrznej przez obiekt nastąpiło o godz. 7:12. Po niecałych trzech minutach wleciał on z powrotem na teren Ukrainy.

– Przez cały czas tor lotu rakiety był śledzony przez systemy radiolokacyjne, zarówno polskie, jak i sojusznicze. W gotowości do użycia pozostawały systemy obrony powietrznej. Ponadto w rejon przekroczenia przez rakietę polskiej przestrzeni powietrznej skierowane zostały samoloty F-16, które patrolowały ten obszar. Dodatkowo, w celu weryfikacji danych z systemów radiolokacyjnych, do prześledzenia trajektorii lotu obiektu na powierzchni ziemi zostały skierowane siły i środki z wojsk lądowych, sił powietrznych, a także wojsk obrony terytorialnej – informują przedstawiciele Sztabu Generalnego WP.

Z tego też powodu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego zwołana została narada. Po jej zakończeniu przekazano, iż wszystko wskazuje na to, że była to rosyjski obiekt. Teraz szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego Wiesław Kukuła precyzuje, iż zidentyfikowano go jako rosyjską rakietę manewrującą. Zdarzenie ma mieć związek ze zmasowanym atakiem rakietowym, jakie wojska rosyjskie przeprowadzili na obiekty na Ukrainie.

85 komentarzy

  1. U widzę ,że niemiecka armia dba o bezpieczeństwo Polskiego nieba więc możemy czuć się bezpiecznie oni nas z pewnością obronią (teoria powstała po analizie zdjęcia dodanego do artykułu)Ps.Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia w okopach Kurlandii najpóźniej za trzy lata

  2. Rakieta, która wczoraj rano wleciała na teren naszego regionu z Ukrainy, ma pochodzić z Rosji, ale tak jak panu Bogu do piekieł, tak rakiecie po drodze było wstąpić do Polski, a potem resztkami paliwa poleciałaaa (!) do „braci”.
    Nie wiadomo tylko czy tam wylądowała, czy może po namyśle jeszcze raz odwiedzi nasz kraj.

  3. Teraz niech wypowiedzą się siepacze z Partii Obłudy co wcześniej szczekali za rządów PIS że taki obiekt powinien być zestrzelony metr po przekroczeniu granicy ,mieli pokazać jak to się robi.Tepota intelektualną tych ludzi wychodzi na każdym kroku.

  4. POwskie tępaki bane za ruble.

Dodaj komentarz