Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zgwałcili kolegę kijem od szczotki. Mieszkańcy Rejowca mają dosyć trudnej młodzieży

Rejowiec uchodził przez lata za ciche i spokojne miasteczko. Wszystko zmieniło się, gdy powstał tam poprawczak. Od tamtej pory mieszkańcy nie mają łatwego życia. Co więcej, wydaje się, że wychowawcy nie są w stanie zapanować nad trudną młodzieżą.

27 komentarzy

  1. To znaczy, że młodzież się nudzi… znaleźć prace użyteczne, np. kopanie dołów i obowiązkowy alkomat, a za przewinienia karać w taki sposób, aby innym odechciało się łamać zasady

  2. To wprowadzenie kojarzy mi się z oglądanym w moich młodzieńczych latach serialu pod tytulem MiasteczkoTwin Peaks…

  3. proponuję ogrodzić poprawczak drutem kolczastym

  4. to tak jak w tym film STOIC pewnie sie naoglądali tam też kazali typowi jeść [] i kij mu włożyli

  5. w ubiegłą niedziele, również doszło do kolejnego incydentu z udziałem wychowanków z tego ośrodka. Został napadnięty chłopak,który wracał sam z kościoła. Cała grupa wraz z jednym opiekunem -kobietą,spacerowała po okolicy, i jak zwykle któremuś coś nie popasowało i napadli na 1 chłopaka. Najpierw kilku, następnie cała grupa. Pobili chłopaka do takiego stanu, że trafił w bardzo ciężkim stanem do szpitala. Co z tego wszytskiego najlepsze, że opiekunka tej grupy,zgłosiła to na policje a na drugi dzień, całkiem zmieniła zeznania. Zapewne dzięki Pani Dyrektor, która nie widzi problemu. Wiele spraw dotyczących ośrodka, nie widziało światła dziennego. Wiem coś o tym, ponieważ byłam uczennicą tego Liceum, i miałam przez rok doczynienia z tą ”trudną młodzieżą”. Uważam że każdy incydent powinien zostać nagłaśniany.

  6. Byłam uczennicą tego liceum budynek jest piękny i zadbany szkoda że takie rzeczy tam się teraz dzieją… brak słów i wielka szkoda. Nie wiem jak ci wychowawcy mogli nie słyszeć i nie widzieć tego co się dzieje. Konstrukcja budynku nie jest jakaś skomplikowana wszystko jest na widoku !

  7. Trzymajcie się faktów, Ośrodek wychowawczy to nie poprawczak. Widać że autor nie do końca przestudiował terminologię.

    • Rodzaj zakładów poprawczych

      Zakłady resocjalizacyjne
      o charakterze otwartym (młodzieżowe ośrodki adaptacji społecznej) i półotwartym,
      o charakterze zamkniętym, dla wielokrotnych uciekinierów z zakładów otwartych i półotwartych,
      o wzmożonym nadzorze wychowawczym dla wysoce zdemoralizowanych (po ukończeniu 16 roku życia).

      • A tu mamy do czynienia z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym, otwartą placówką funkcjonującą w strukturach resortu edukacji.
        Zakłady poprawcze funkcjonują w resorcie sprawiedliwości tak, jak zakłady karne dla dorosłych.

  8. Jestem za by zamknąć ten ośrodek.

Z kraju