690 680 960

Zgłosił, że został ugodzony nożem. Historię wymyślił

Wkrótce przed sądem stanie 33-latek, który wezwał bezpodstawnie służby. Mężczyzna zadzwonił na policję z informacją, że został ugodzony nożem.

Do zdarzenia doszło wczoraj na jednym z zamojskich osiedli. Policjanci przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna został ugodzony nożem i krwawi. Zdarzenie miało mieć miejsce przed klatką schodową bloku. Zgłaszający nie widział napastników i nie wie, w którą stronę uciekli.

Na miejscu interweniował patrol policji. Przed blokiem nikogo nie było, więc mundurowi udali się do miejsca zamieszkania zgłaszającego.

W mieszkaniu byli dwaj kompletnie pijani mężczyźni. Zataczali się i przewracali na przedmioty będące w mieszkaniu. Jeden z nich potwierdził, że to on dzwonił na numer alarmowy 112, jednak nie potrafił wyjaśnić, w jakim celu. Dodał, że nikt nie zrobił mu krzywdy, nikt go nie napadł, pomoc medyczna też nie jest mu potrzebna.

Zgłaszający i jego brat nie mieli żadnych obrażeń. Zostali przewiezieni do zamojskiego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych.

Mężczyzna, który fałszywą informacją wywołał niepotrzebną czynność policji odpowie przed sądem. 33-latkowi grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. W tym przypadku sąd może zdecydować również o orzeczeniu nawiązki do wysokości 1000 zł.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

Jeden komentarz

  1. HEHEHE pojechali na Majdan 🙂 w tym hotelu doba kosztuje 360 pln

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas