690 680 960

Zenek porwał tłumy. Rekordowa frekwencja na dożynkach w Mętowie

Tysiące osób bawiło się podczas dożynek w podlubelskim Mętowie. Główną atrakcją wieczoru był występ zespołu Akcent. Zenek Martyniuk do wspólnej zabawy porwał cały tłum.

Tegoroczne dożynki gminy Głusk, które odbyły się w Mętowie, zorganizowane zostały już po raz 11. Tradycyjne Święto Plonów rozpoczęło się od Mszy Świętej w kościele w Ćmiłowie, skąd przeszedł korowód na boisko przy Zespole Szkół w Mętowie. Tam po powitaniu gości przez wójta, połamaniu się chlebem rozpoczęła się część artystyczna. Na scenie wystąpiły liczne zespoły ludowe oraz szkolne.

Nie zabrakło także innych atrakcji, był konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, zabawy dla dzieci, warsztaty garncarskie a także poczęstunek w postaci regionalnych przysmaków. Na każdego czekała m.in. gorąca grochówka czy tez kapusta z grochem.

Jednak największe tłumy zgromadził koncert gwiazdy wieczoru, czyli Zenka Martyniuka i zespołu Akcent. Jego fanów, którzy przyjechali nawet z odległych miejscowości, nie wystraszył padający wcześniej deszcz. Zabawa się jeszcze nie skończyła, do godz. 23 trwa dyskoteka.

(fot. lublin112)
2015-09-06 20:39:41

44 komentarze

  1. A jaka muzyka ma sciagac ludzi:)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!