Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zdjęcie policyjnej interwencji wobec starszej kobiety w Lublinie obiegło cały kraj (foto)

Zdjęcie, jakie zamieścił na swoim profilu na Facebooku jeden z lubelskich taksówkarzy bardzo szybko zdobyło popularność w sieci. Przedstawia ono patrol podejmujący interwencję wobec starszej kobiety.

W ostatnich dniach wiele emocji wywołują działania policji wobec osób, które np. zajechały na myjnię, wybrały się pobiegać czy też pojeździć na rowerze. Funkcjonariusze tłumaczą, że w zdecydowanej większości interwencje podejmują na wniosek innych osób. Obecnie ponad 99 proc. z nich poprzedza czyjeś zgłoszenie na telefon alarmowy o podejrzeniu łamania przepisów związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Za każdym razem na miejsce musi zostać skierowany partol. Jak już informowaliśmy, nawet w okresie świątecznym policjanci byli wzywani np. do trzepania dywanu przez stojące obok siebie osoby, zgłaszano im przyjazd gości do sąsiada czy też palącego się grilla na sąsiedniej działce.

Niezwykłą popularność w sieci zdobyło zdjęcie z policyjnej interwencji, jaka miała miejsce na ul. Peowiaków w Lublinie. Mieszany patrol złożony z policjantki i żołnierza legitymuje starszą kobietę. Nie była to kontrola zasadności przemieszczania się, lecz mundurowi udzielali seniorce pomocy. Sytuację nagłośnił jeden z lubelskich taksówkarzy, który odwoził staruszkę do domu.

– Ostatnio wszyscy jesteśmy cieci na policję. Ja również i to bardzo. Ale to zdjęcie przedstawia patrol w Lublinie na ul. Peowiaków który legitymował bardzo leciwą staruszkę. Już myślałem że to złe psy itd. Ale nie. Oni jej pomagali bo się zagubiła. Sprawdzali w systemie gdzie mieszka i zamówili jej taxi do domu. Skąd to wszystko wiem? Bo to ja przyjechałem właśnie po nią i zawiozłem ją pod same schodki w domu. Wszędzie są jednostki które psują wizerunek. Również i w policji. Temu patrolowi wielki szacunek. Nie wszyscy są źli – napisał Eryk Denko.

Zdjęcie policyjnej interwencji wobec starszej kobiety w Lublinie obiegło cały kraj (foto)

(fot. Eryk Denko)

43 komentarze

  1. „Złe psy?” Żenujący język. Może jednak trochę więcej szacunku do służb. Gdyby nie ich praca większość ludzi szlajałaby się bez sensu mając za nic zakazy, które swoją drogą w ogóle nie byłyby potrzebne, gdyby ludzie zachowywali się odpowiedzialnie.

    • Jestem daleka od posługiwania się rynsztokowym językiem, ale dlaczego służby, a w szczególności policja ma się kojarzyć ludziom z brakiem poszanowania, gnębieniem i uciskiem? Dlaczego każdy policjant ma interpretować prawo i zawsze je interpretuje przeciwko obywatelowi? Zapytaj obywateli, czy po ostatnich wydarzeniach Policja kojarzy się im lepiej czy gorzej?

      • te obostrzenia nie służą walce z epidemią to jest sposób rządu na zarobienie kasy bo prawo którym posługuje się policja jest niezrozumiały i nieistniejący

  2. Kto zapłacił za taksówkę ?

  3. taa pomagali legitymując,zomowcy na ulicach nie pomagają tylko kasują,z drugiej strony to HAŃBA I POCHYBA DONOSICIELOM zwanym teraz przez ub sygnalistami,FOLKSDOJCZE I UBOWCY SĄ WŚRÓD NAS

  4. Ciekawe dlaczego sami sobie mandatu nie wystawia jeden drugiemu po 500 za brak maseczki i rękawiczek.?