Zderzenie volkswagena z autobusem. Jedna osoba poważnie ranna

W niedzielę w godzinach porannych w Elizówce pod Lublinem doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Jedną osobę strażacy musieli wycinać z wraku auta.

Do wypadku doszło o godzinie 7:40 na objeździe pod wiaduktem budowanej obwodnicy Lublina. Kierująca samochodem osobowym marki volkswagen polo, jadąc w stronę Lublina, na łuku jezdni zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka rejsowym autobusem PKS. Na miejsce przyjechały cztery zastępy straży pożarnej, policja i karetki pogotowia ratunkowego.

W volkswagenie podróżowały dwie osoby, kierująca nim 31-letnia kobieta została zakleszczona w rozbitym aucie. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego by wydostać ją z wraku pojazdu. Z wieloma urazami i podejrzeniami złamań została przewieziona do szpitala w Lublinie. Pasażerka natomiast nie odniosła poważniejszych obrażeń. Jak się okazało, polo wjechało wprost pod przednie koło autobusu, który zanim się zatrzymał przejechał po przedniej części auta.

Na szczęście w autobusie nie było pasażerów. Jego kierowcy nic się nie stało.Przyczyną mogła być zbyt duża prędkość kierującej volkswagenem. Jak nas poinformowano, kilka minut wcześniej funkcjonariusze z patrolu z wideorejestratorem, zatrzymali w tym miejscu innego kierowcę, który jechał po przebudowie trasy ponad 90 km/h.

Krajowa 19 w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Ruch kierowany jest przez policję na dawny objazd jedną z dróg serwisowych. Utrudnienia potrwają minimum do godziny 11.

(fot. lublin112)
2014-01-12 09:21:25

20 komentarzy

  1. tam jest bardzo zła nawierzchnia drogi i było ślisko ,wiec nie oceniajcie kierowców

  2. Tam jest bardzo zła nawierzchnia źle wyprofilowana a co do kierowcy ja widziałam wielu facetów co jeżdżą jak cioty i dłubią w nosach oraz mają wielką czapą…..:) Każdemu najlepszemu może się to zdarzyć co takiego.

  3. Jezdnaia jest w tym miejscu nachylona dojazdy z Lublina do Lubartowa dlatego samochody jadace w druga stronę z wieksza prędkością wylatują na przeciwległy pas. Tym odcinkiem nie powinny jeździć samochody w obie strony!

  4. NAJLEPSZY SPOSÓB NA OGRANICZENIE TO NAMALOWAĆ TE POPRZECZNE PASY JAK ZACZNIE TŁUC KIEROWNICA TO ZWOLNIĄ

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew