Zderzenie na skrzyżowaniu, jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

Wczoraj na jednym ze skrzyżowań w Zamościu doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Pasażerka jednego z aut została przewieziona do szpitala.

W środę około godziny 15 na skrzyżowaniu ulicy Wyszyńskiego z ul. Gminną w Zamościu doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych.

Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Ford jadąc ul. Wyszyńskiego w kierunku ul. Peowiaków na skrzyżowaniu skręcał w lewo w ul. Gminną i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej osobową mazdą, która poruszając się ul. Wyszyńskiego jechała w kierunku ul. Legionów.

W momencie zderzenia pojazdów sygnalizator nadawał zielone światło zarówno dla kierującej mazdą jak i kierowcy forda, jednak ten drugi skręcając w lewo mógł wjechać na skrzyżowanie pod warunkiem, że ustąpi pierwszeństwa jadącym z naprzeciwka pojazdom.

W wyniku zderzenia pojazdów ucierpiała jedna osoba. 46-letnią pasażerkę mazdy przetransportowano do szpitala. Na szczęście kobieta nie odniosła poważnych obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Z uwagi na powstałe w samochodach uszkodzenia policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów. Szczegółowe okoliczności kolizji wyjaśniają policjanci.

(fot. Policja Zamość)

Zobacz również

3 komentarze

  1. A po co miał ustępować ? Spieszyło mu się to jechał ,a reszta powinna na niego uważać i mu ustąpić bo przecież nie kazdy się spieszy i może poczekać

  2. Sygnalizatory nie nadawały jednocześnie zielonego… Ford miał CZERWONY SYGNAŁ Z ZIELONYM SYGNAŁEM W KSZTAŁCIE ZIELONEJ STRZAŁKI WARUNKOWEJ, skręcanie może nastąpić tylko pod warunkiem, że kierujący ZATRZYMA SIĘ przed sygnalizatorem i nie spowoduje utrudnienia innym uczestnikom ruchu… MA SIĘ ZATRZYMAĆ! Zielona strzałka warunkowa działa jak znak STOP, a nie ZIELONY sygnał i można pruć przed siebie…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021