Zderzenie na skrzyżowaniu, jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

Wczoraj na jednym ze skrzyżowań w Zamościu doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Pasażerka jednego z aut została przewieziona do szpitala.

W środę około godziny 15 na skrzyżowaniu ulicy Wyszyńskiego z ul. Gminną w Zamościu doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych.

Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Ford jadąc ul. Wyszyńskiego w kierunku ul. Peowiaków na skrzyżowaniu skręcał w lewo w ul. Gminną i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej osobową mazdą, która poruszając się ul. Wyszyńskiego jechała w kierunku ul. Legionów.

W momencie zderzenia pojazdów sygnalizator nadawał zielone światło zarówno dla kierującej mazdą jak i kierowcy forda, jednak ten drugi skręcając w lewo mógł wjechać na skrzyżowanie pod warunkiem, że ustąpi pierwszeństwa jadącym z naprzeciwka pojazdom.

W wyniku zderzenia pojazdów ucierpiała jedna osoba. 46-letnią pasażerkę mazdy przetransportowano do szpitala. Na szczęście kobieta nie odniosła poważnych obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Z uwagi na powstałe w samochodach uszkodzenia policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów. Szczegółowe okoliczności kolizji wyjaśniają policjanci.

(fot. Policja Zamość)

Zobacz również

3 komentarze

 1. A po co miał ustępować ? Spieszyło mu się to jechał ,a reszta powinna na niego uważać i mu ustąpić bo przecież nie kazdy się spieszy i może poczekać

 2. Sygnalizatory nie nadawały jednocześnie zielonego… Ford miał CZERWONY SYGNAŁ Z ZIELONYM SYGNAŁEM W KSZTAŁCIE ZIELONEJ STRZAŁKI WARUNKOWEJ, skręcanie może nastąpić tylko pod warunkiem, że kierujący ZATRZYMA SIĘ przed sygnalizatorem i nie spowoduje utrudnienia innym uczestnikom ruchu… MA SIĘ ZATRZYMAĆ! Zielona strzałka warunkowa działa jak znak STOP, a nie ZIELONY sygnał i można pruć przed siebie…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9505zł 0.49%
  • GBP 5.1404zł 0.8%
  • EUR 4.633zł 0.31%
  • CHF 4.3329zł 0.5%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach