Zderzenie dwóch pojazdów osobowych w Strzeszkowicach Dużych

W poniedziałek przed południem w Strzeszkowicach Dużych doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. W rejonie kolizji mogą nadal występować utrudnienia z przejazdem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed południem na drodze krajowej nr 19 w Strzeszkowicach Dużych, na trasie Lublin – Kraśnik. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych.

Na miejscu interweniowała straż pożarna oraz policja. Po raz kolejny do zderzenia pojazdów doszło w rejonie nowo budowanej trasy S19, na zjeździe, na stary odcinek krajowej 19.

W zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał, uszkodzeniu uległy jedynie pojazdy. Nadal w miejscu kolizji mogą występować utrudnienia w ruchu. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zderzenia pojazdów.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. Szybciej, szybciej!!! Bo ograniczenia szybkości to tylko sugestia.

  • W trudnych warunkach, ograniczenia prędkości nic nie znaczą, nic nie wnoszą, bo prędkość bezpieczna jest znacznie niższa niż prędkość dopuszczalna. Oblodzoną autostradą jechać 80km/h to może być znacznie za szybko jak na prawidłową (tj. bezpieczną) prędkość, choć prędkość dopuszczalna wynosi aż 140km/h.

   • Bo w samej prędkości dopuszczalnej nie chodzi o to, że po jej przekroczeniu wypadniemy samochodem z drogi. W wielu miejscach (nawet ją znacznie przekraczając) można pozornie bezpiecznie jechać szybciej i uda nam się „bezpiecznie” dojechać. Problemem jest całkiem co innego – obecność: skrzyżowań, wjazdów, zjazdów, PdP, ograniczona widoczność, inni użytkownicy, w tym poruszający się znacznie wolniej: traktory, rowerzyści.
    I tak ktoś wyjeżdżający z parkingu TIRem może nie zdążyć wyjechać, tak by nie wymusić pierwszeństwa czy babcia przechodząca przez jezdnię może nie zdążyć przejść na drugą stronę ulicy przed zbyt szybko jadącym pojazdem.
    Jeszcze jednym argumentem jest to, że przy zbyt dużej prędkości zareagowanie na coś niespodziewanego (odpadnięcie koła, wybiegające na drogę dziecko, dziadek jadący pod prąd, pijany kierowca/rowerzysta itp.) co się może wydarzyć na drodze może się okazać, że ma się zbyt mało czasu na reakcję, żeby zapobiec niebezpieczeństwu.

    • Jeśli chodzi o politykę to się różnimy, ale jeśli o ruch drogowy to szacun. P.s. nie wspomniałeś o świeżo upieczonych motocyklistach.

    • Wszystko racja. Stąd właśnie ograniczenia szybkości. BTW, prędkość jest wielkością wektorową i mówiąc o niej powinno się podawać kierunek, zwrot i wartość. Prawidłowo powinno mówić się szybkość, jako wielkość skalarna.

 2. Kolejni którzy nie ogarneli słupkologii na wjeździe ze starego odcinka na nowy?

 3. Trzeci dzień z rzędu

 4. Myśleć się nie chciało, a efekt jak opisano w artykule. 😆

 5. tam powinien być stały posterunek policji, strażaków i ratowników. Byłoby szybciej i o wiele taniej

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska
Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania