690 680 960

Strażacy gasili pożar drewnianego domu. Nie żyje jedna osoba

W niedzielę wieczorem na terenie gminy Skierbieszów doszło do pożaru drewnianego domu. W trakcie akcji gaśniczej strażacy natrafili na ciało mężczyzny.

W niedzielę o godz. 19:17 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Huszczka Mała w gminie Skierbieszów w powiecie zamojskim. Dym wydobywający się z terenu jednej z posesji dostrzegli okoliczni mieszkańcy. Na miejsce zadysponowano kilka zastępów straży pożarnej, policję oraz zespół ratownictwa medycznego.

Jak się okazało, palił się drewniany budynek mieszkalny. W całości był on objęty ogniem, płomienie wydobywały się przez otwory okienne i drzwiowe a także ścianę szczytową. W trakcie akcji ratowniczo – gaśniczej wewnątrz częściowo spalonego domu strażacy natrafili na zwłoki mężczyzny. Najprawdopodobniej był to 65-letni właściciel posesji.

Prawdopodobną przyczyną tragicznego pożaru mogło być zaprószenie ognia. Spaleniu uległo wnętrze budynku z wyposażeniem oraz częściowo dach. Straty oszacowano na kwotę 30 tys. zł. W trwających ponad 4,5 godziny działaniach wzięło udział 6 zastępów gaśniczych z JRG Zamość oraz z OSP Skierbieszów, Dębowiec, Wierzba i Majdan Skierbieszowski,

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności pojawienia się ognia. Ciało 65-latka zostało przewiezione do zakładu patomorfologii w Zamościu.

(fot. Policja Zamość, PSP Zamość)

4 komentarze

  1. Ti jusz 3 w ciagu tygodnia 65 latek ktury zucil pete i porzar

  2. Ti jusz 3 w ciagu tygodnia 65 latek ktury zucil petaio i porzar

    • Adamku, do trzech razy sztuka. Może w końcu uda ci się napisać coś po polsku? Sensem wypowiedzi zajmiemy się, jak już wyartykułujesz ją w ostatecznej wersji, na razie domyślam się, co próbujesz nam przekazać i na tej podstawie mogę stwierdzić, że jesteś zwykłym prostakiem. No bo co, jak się okaże, że facet był niepalący?

  3. artykuł , żle wskazuje to nie dom … to budynek przypominający dom

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie