Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie citroena z ciężarówką. Nie żyje młody mieszkaniec naszego regionu (foto)

Mieszkaniec powiatu ryckiego zmarł w wyniku doznanych obrażeń a podróżująca z nim nastolatka jest ranna. To skutek wczorajszego wypadku na trasie Lublin – Warszawa.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 14:40 w miejscowości Gocław w powiecie garwolińskim. Na drodze serwisowej biegnącej wzdłuż przebudowywanej drogi krajowej nr 17 Lublin – Warszawa zderzyły się dwa samochody: osobowy z ciężarowym. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak wstępnie ustalono, na prostym odcinku drogi kierujący Citroenem Berlingo 22-letni mieszkaniec powiatu ryckiego, jadąc w kierunku Lublina, z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu. Tam doprowadził do zderzenia z poruszającą się z naprzeciwka Scanią.

Kierowca citroena w krytycznym stanie został śmigłowcem przetransportowany do szpitala w Warszawie. Niestety lekarzom nie udało się uratować jego życia. W wypadku poszkodowana została również pasażerka citroena, 17- letnia mieszkanka powiatu ryckiego. Jej życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo. Policjanci ustalają teraz przyczyny zdarzenia.

(fot. dzięki uprzejmości eGarwolin)

13 komentarzy

 1. Kolejny kierowca zawodowy który przeżył jedną z najgorszych możliwych rzeczy w pracy…

 2. Za wąsko, za szybko, bez głowy.

 3. No niestety nie jest lekko.czemu niestety,że przeżył?prawa fizyki są bez stronkę.

  • Są tacy których takie rzeczy nie ruszają, są tacy którzy dojść do siebie nie mogą po zabiciu człowieka (nie ze swojej winy oczywiście, ale koleś rozmaślił się o prowadzony przez niego pojazd).
   Grunt ze dużo zdrowia i wytrwałości dla kierowcy z HDSa!

 4. Franiu czekamy na wypowiedz!!!

  • Naruszenie nakazu poruszania się prawą stroną jezdni i spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, na skutek zderzenia z pojazdem ciężarowym jadącym z naprzeciwka.
   Przyczyny zjechania na przeciwny pas nie znam.

  • może dorobek mandatowy by trochę wyjaśnił

  • Nie znam skali zniszczeń pojazdu osobowego, ani obrażeń u denata, ale jeżeli zderzenie było przy „prędkościach przeżywalnych” – a denat jechał bez zapiętych pasów – to pocieszające jest, ze nie zginął w męczarniach w płonącym pojeździe. A takie zdarzenia też mają miejsce – raz na tysiąc, ale mają.

  • Franio ma szlaban na Lublin112

 5. Przyczyną może być też stan techniczny, wystarczy zużyta tuleja wahacza. Widziałem taki filmik na YT, facet z video rejestratorem o mało nie miał czołówki. Było dobrze widoczne na nagraniu jak w samochodzie nadjeżdżającym z nadprzewodnik nagle koło staje bokiem i jedzie na czołówkę.

 6. potencjalny asfaltowy zabójca, sam się wyeliminował z ruchu …
  zawsze mógł przywalić w pojazd z 5-cio osobową rodziną

Wiadomości z info112