Zderzenie ciężarówki z osobówką na skrzyżowaniu (zdjęcia)

Wczoraj po południu na skrzyżowaniu ul. Rapackiego z ul. Ceramiczną doszło do kolizji dwóch pojazdów. Na szczęście w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w środę po południu na skrzyżowaniu ul. Ceramicznej z ul. Rapackiego w Lublinie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów – ciężarówki oraz osobowej skody.

Na miejscu interweniowała straż pożarna i policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca pojazdu ciężarowego podczas wykonywania manewru skrętu w prawo na skrzyżowaniu, jadąc z ul. Rapackiego w kierunku ul. Ceramicznej, zderzył się z pojazdem osobowym.

W zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. nadesłane Arielle – dziękujemy!)

Zobacz również

16 komentarzy

 1. Coś mi sięwydaje, że Skoda chciała się wcisnąć.

 2. Skoda Octavia zawsze musi być pierwsza.

 3. Mieszkaniec Koziego Grodu

  Ciężarówka zakładkę robił a osobowa chyba nigdy nie siedział nawet w dużym pojeździe i wcisnal się gdyby miał trochę pojęcia o jeździe duża ciężarówka to by się nie pchal ale myślenie boli a później kierowca ciężarówki dostanie mandat za głupotę kierowcy osobowki

 4. Skąd to niby miał wiedzieć typ ze skody skoro jedynym zestawem jakim jeździł to ze swoją Kobitą skodą, pewnie dużym chciał go puścić że tak odjechał.

 5. Rasa mandat dla osobowki i zabranie prawka za brak myslenia

 6. Mandacik dla pana szofera z ciężarówki. Skręcanie w prawo z lewego pasa bez upewnienia się czy na prawym pasie niema pojazdu

  • Znafco , cienki bolek jesteś z przepisów , a kodeks drogowy znasz tylko wybiórczo w punktach które ci pasują .

  • Wróć lepiej do szkoły.

  • A co ty myślisz że on ciężarówka cały czas lewym jechał. Następny wypowiada się bez pojęcia. Osobowka pospieszyl widać że się znacie

  • Gdzie ty tam pasy widzisz? Szukam, szukam i nie widzę.

   btw. można wyprzedzać z prawej strony na jezdni jednokierunkowej z wyznaczonymi pasami ruchu, na jezdni dwukierunkowej z wyznaczonymi dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, a tu wyraźnie nic takiego nie widać 🙂

 7. Do kumpla Frania. W związku tym że jak widać doskonale znasz przepisy , bardzo proszę podaj konkretny przepis , który pozwala na takie manewry samochodem ciężarowym. Być może rzeczywiście jestem w błędzie. Za rzetelną i prawidłową odpowiedź dziękuję.

 8. Do grażyny. Znafca jest tym przypadku celowo pisany przez ,,f”. Natomiast podpisując się imię pisze się zawsze dużą literą.

 9. To w takim razie powiem jak było. Tak się składa, że akurat jedynie Znafca ma rację. Skąd wiem? Bo jestem kierowcą tej skody. Do wszystkich „biegłych” w przepisach „ekspertów”, którzy tak szybko i „celnie” ocenili sytuacje…jestem totalnie zaskoczony jak bardzo nie ogarniacie tak prostej sytuacji. Ale dobra wyjaśnię wszystko po kolei 🙂
  1) Ul. Ceramiczna jest ulicą dwukierunkową czyli TIR znajdował się na lewym pasie i był ustawiony pod prąd.
  2) Napisałem „ustawiony” dlatego, że gdy dojeżdżałem do skrzyżowania, TIR stał na lewym pasie z włączonymi światłami awaryjnymi.
  3) Gdy byłem na wysokości środka naczepy TIR-a, ten nagle ruszył i skręcił w prawo.
  Nie było ani czasu ani miejsca żeby coś zrobić i TIR wjechał na mnie 🙂

  I jeszcze raz zwracam się do „biegłych” z komentarzy.
  Serio Jedynie Znafca zauważył, że skręcanie w prawo z lewego pasa nie jest normalne?
  Nikt nawet nie sprawdził czy Ceramiczna jest jedno czy dwukierunkowa? Lepiej od razu ocenić prawda? Jeszcze gdyby to była prawda to ok, ale nie dość, że piszecie idiotyzmy to jeszcze w d… byliście, g… widzieliście a udajecie mądrych 🙂 Ale fajnie, że mamy takich „specjalistów” lepszych nawet od samej policji, która była na miejscu i oceniła zdarzenie całkowicie inaczej. Żal mi Was Panowie. Tyle jadu i nie wiadomo po co. Oczywiście te komentarze mnie rozbawiły, tylko zastanawiam się nad tym, po co ludzie starają się wypowiadać, oceniać, wyrokować w momentach gdy nie znają żadnych szczegółów. Nie jest Wam tak czysto po ludzku głupio? 🙂 Mam nadzieję, że ogarniecie się kiedyś i wtedy będziecie prawdziwie szczęśliwymi ludźmi

  Ps. Kierowca TIR-a dostał mandat i w zgodzie się rozstaliśmy 🙂

  Pozdrawiam

 10. Panie Kierowco Skody, przepisy ruchu drogowego dopuszczają taką sytuację i jest to często spotykane, bo nie da się skręcić z naczepą w prawo od prawej krawędzi jezdni, bo naczepa zachodzi.
  Co do samych przepisów:
  „3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się, jeżeli wymiary pojazdu uniemożliwiają skręcenie zgodnie z zasadą określoną w tym przepisie lub dopuszczalna jest jazda wyłącznie w jednym kierunku.”

 11. Panie TR proszę jeszcze raz uważnie przeczytać mój poprzedni post 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach