Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Funkcjonariusze CBA zatrzymali osoby zamieszane w proceder wyłudzania podatku VAT

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejne osoby zamieszane w proceder wyłudzania podatku VAT. Wartość fikcyjnych faktur wprowadzonych do obrotu przez zatrzymanych sięga kwoty kilkuset tysięcy złotych.

Jak informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA, funkcjonariusze zatrzymali czworo właścicieli prywatnych firm działających w branży finansowej, doradczej oraz usługowej na terenie województw lubelskiego i podkarpackiego. Zatrzymań dokonali funkcjonariusze z rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Zatrzymani działając w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się m.in. wyłudzeniami podatku VAT, w latach 2014-2018, wprowadzali do obrotu faktury dokumentujące fikcyjny obrót towarów. Wartość fikcyjnych faktur wprowadzonych do obrotu przez zatrzymanych sięga kwoty kilkuset tysięcy złotych.

Dzisiejsze czynności to kolejny etap wielowątkowego śledztwa, w toku którego wcześniej zarzuty usłyszał już właściciel przedsiębiorstwa, które wystawiało „puste faktury”. Zatrzymani wraz ze zgromadzonymi w toku czynności materiałami trafią teraz do Prokuratury Regionalnej w Lublinie, gdzie usłyszą zarzuty.

(fot. CBA)

6 komentarzy

  1. To jest pokłosie mądrych prawników. Ten, który do tego doprowadził, ma się dobrze.

  2. wolałbym zobaczyć informację że sąd prawomocnie skazał oszustów i zabrał majątek niż to że kogoś zatrzymano z podejrzeniami. Kluskę też kiedyś zatrzymano podobnie jak tysiące innych osób, a potem się okazuje że służby robią sobie spoty reklamowe jakie są czujne i skuteczne. Tymczasem taki Banaś jak wczoraj było widać śmieje się ludziom w oczy.

    • I co z tym Banasiem bo chętnie się czegoś dowiem? Od tygodni słyszę tylko Banaś, Banaś, Banaś. Redaktor pyta opozycyjnego gościa w studio o pogodę a ten mu opowiada o Banasiu. Może jakieś konkrety poza tym, że śmieje się ludziom w oczy. I jeszcze jedno: ludziom czy politycznym aktorom później pokazanym w kłamliwym tfnie jako ludzi?

  3. I co z tego źe zatrzymali???mnie interesuje wyeliminowanie tego procederu przez cwaniaków łatwych pieniędzy.

  4. A zdjęcie to z jakiegoś szkolenia hehe.

  5. Zlikwidować CBA!!! Tak krzyczą wybitni fachowcy z PO. CBA jest dla nich takie nieludzkie i w ogóle konstytucja, konsty…