690 680 960

Zderzenie ciężarówki z autokarem. W akcji ratunkowej śmigłowiec LPR (zdjęcia)

We wtorek przed południem w Kopyłowie doszło do zderzenia ciężarówki z autokarem. Na miejscu interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 10:30 w miejscowości Kopyłów w powiecie hrubieszowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu autokaru z pojazdem ciężarowym. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Hrubieszowa i Horodła, zespół ratownictwa medycznego, policja, a także zadysponowano śmigłowiec LPR.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów strażaków zastano autokar, który częściowo znajdował się w rowie i blokował ruch pojazdów w obu kierunkach oraz pojazd ciężarowy, który znajdował się również w rowie. Kierowcy autokaru pomocy medycznej udzielał zespół ratownictwa medycznego.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dotarciu do kierowcy autokaru oraz odłączeniu zasilania w pojazdach. Podczas działań nie było konieczne użycie sprzętu hydraulicznego. Następnie zabezpieczono miejsce lądowania dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który miał przetransportować osobę poszkodowaną do szpitala w Lublinie. Drugi kierowca nie potrzebował opieki medycznej na miejscu zdarzenia.

Prawdopodobną przyczyna zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego wypadku.

(foto. st. kpt. Marcin Lebiedowicz/PSP Hrubieszów)

4 komentarze

 1. Zenek kierowca żuka

  Fajna krzyżówka zawsze jak jadę z pierwszeństwem to zwalniam bo można tak samo się naciąć prosty odcinek drogi w polach i znak stop

 2. Czyżby ciężarówka – sprawcą? 🤔
  A może w 50%.

 3. Miejmy nadzieje ze nikomu nic powaznego sie nie stalo

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…