690 680 960

Zderzenie ciężarówki z autokarem. W akcji ratunkowej śmigłowiec LPR (zdjęcia)

We wtorek przed południem w Kopyłowie doszło do zderzenia ciężarówki z autokarem. Na miejscu interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 10:30 w miejscowości Kopyłów w powiecie hrubieszowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu autokaru z pojazdem ciężarowym. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Hrubieszowa i Horodła, zespół ratownictwa medycznego, policja, a także zadysponowano śmigłowiec LPR.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów strażaków zastano autokar, który częściowo znajdował się w rowie i blokował ruch pojazdów w obu kierunkach oraz pojazd ciężarowy, który znajdował się również w rowie. Kierowcy autokaru pomocy medycznej udzielał zespół ratownictwa medycznego.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dotarciu do kierowcy autokaru oraz odłączeniu zasilania w pojazdach. Podczas działań nie było konieczne użycie sprzętu hydraulicznego. Następnie zabezpieczono miejsce lądowania dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który miał przetransportować osobę poszkodowaną do szpitala w Lublinie. Drugi kierowca nie potrzebował opieki medycznej na miejscu zdarzenia.

Prawdopodobną przyczyna zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego wypadku.

(foto. st. kpt. Marcin Lebiedowicz/PSP Hrubieszów)

4 komentarze

 1. Zenek kierowca żuka

  Fajna krzyżówka zawsze jak jadę z pierwszeństwem to zwalniam bo można tak samo się naciąć prosty odcinek drogi w polach i znak stop

 2. Czyżby ciężarówka – sprawcą? 🤔
  A może w 50%.

 3. Miejmy nadzieje ze nikomu nic powaznego sie nie stalo

Kursy walut

 • USD 4.0202zł 0.73%
 • GBP 5.0656zł 0.47%
 • EUR 4.3382zł 0.34%
 • CHF 4.5982zł 0.64%

Polub nas