Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie busa z ciężarówką. Jedna osoba zginęła na miejscu, osiem trafiło do szpitala

W nocy z soboty na niedzielę na trasie Piaski – Chełm doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, osiem zaś z obrażeniami ciała trafiło do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godziną 2.00 na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Stołpie w powiecie chełmskim, na trasie Piaski – Chełm. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu busa z pojazdem ciężarowym. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja.

W rejonie zdarzenia ratownicy zastali dwa pojazdy – ciężarowy oraz rozbitego busa na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca busa na prostym odcinku drogi uderzył w naczepę, stojącej na poboczu ciężarówki. Śmierć na miejscu poniosła jedna osoba, 33-letnia kobieta podróżująca busem.

Do szpitala trafiło łącznie osiem osób z busa, dwie nadal przebywają w szpitalu. Wszyscy poszkodowani do obywatele Ukrainy. Przez kilka godzin droga krajowa nr 12 była zablokowana. Objazd wyznaczono trasą Marynin – DW839 – Rejowiec – DW812 – Chełm. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku. Kierujący busem był trzeźwy.

Zderzenie busa z ciężarówką. Jedna osoba zginęła na miejscu, osiem trafiło do szpitala

(fot. Policja)

23 komentarze

 1. Bo w nocy to się śpi a nie jeździ – kiedy PiS wprowadzi przepisy nakazujące spanie w nocy i będzie srogo karał za brak ich przestrzegania.
  Przykładowo taki zakaz wyprzedzania się ciężarówek przyniósł już wymierny efekt – podczas kilku godzinnej kontroli wlepiono coś koło 40 mandatów po 1000 zł i po 8 punktów karnych, PiS odkrył nową żyłę złotych.
  Podatek od kostki brukowej już się czai następny, co jeszcze ?

  • Akurat zakaz wyprzedzania ciężarówek ma sens, co doskonale widać na odcinku Warszawa – Łódź.

   • Sens zakazu wyprzedzania ciężarowymi ciężarowych poczujecie jak traficie na kolumnę kilkudziesięciu ciężarowych wyprzedzanych przez jakiegoś niedzielnego kierowcę który będzie brał całą kolumnę jadać 95/h. Będzie miał prawo wyprzedzić wszystkie – oczywiście, że tak. A samych kierowców ciężarowych też pewnie krew zalewa jak trafiają na swojego wolniejszego kolegę. Ot mądrość rządzących widzących argumenty tylko jednej strony.

    • szarobury ogór

     Bus uderzył w naczepę gdzie nie było wyprzedzania ani kolumny ciężarówek. Ciemniaki.

    • To i tak szybciej niż jedna ciężarówka jadąca 90 km/h tą co jedzie 89km/h…

   • zakazać, zakazać i zakazać..żeby nie było niczego ! nad takim de_bi_lnym sensem nawet nie ma co dyskutować

 2. CiekawskiGeorge

  Wszystko przez kolejke do granicy

 3. To już sam niewiem czy uciekają przed wojną, czy jadą tam na wakacje ??????

 4. Podobny wypadek był że 6 lat temu w barakach,wtedy zginęło 5 osób.

 5. Czy tam pod busem jest ciągła linia?

  • Jeżeli naczepa stała to nie ma znaczenia. Kierujący uderzył w tył naczepy. Ona nie powinna tam stać, chyba, że awaria ale to winno być oznakowane troszkę inaczej.

 6. przyczepa stalana szosie a nie na poboczu i ciekawe czy bylo to oznakowane znajac zycie pewnie nie bo im sie nie chce

  • Te naczepy mają tyle odblasków, że i tak widać je wcześniej niż trójkąt ostrzegawczy. Jeśli nie stała tuż za zakrętem z ograniczoną widocznością to nie rozumiem dlaczego kierowca busa w nią wjechał. Trochę się jeździ, dobre światła rozsądna prędkość i nie da się przegapić niczego co ma chodź jeden odblask.

 7. Dużo pytań… Dlaczego ciężarówka stała na pasie jezdni, czy był wystawiony odpowiednio wcześniej trójkąt ostrzegawczy, z jaką prędkością jechał bus, etc, etc…

 8. PierreDolnienty

  Skończcie już te chore domysły co do tego co robiła ciężarówka na pasie. Ktoś wyżej już to napisał. Kolejka TIRów do granicy w Dorohusku jest tak długa, że sięga już ponad 10 km za granice Chełma. Ciężarówki stoją na poboczu i częściowo na pasie ruchu.

  • i zapominałeś dodać, że nie oświetlone, nie oznaczone, a policja pilnuje tylko na rogatkach Chełma, aby przypadkiem któryś tir nie wjechał do miasta. To musiało się tak skończyć, niestety

Dodaj komentarz

Z kraju