Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rajd rowerowy „Tour de Lubelskie” cieszył się dużym powodzeniem. Wśród uczestników były dzieci oraz seniorzy (zdjęcia)

W sobotę w gminie Jastków w powiecie lubelskim odbył się rajd rowerowy „Tour de Lubelskie”. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Piotrawin Razem”. Na koniec uczestnicy oraz mieszkańcy bawili się na pikniku rodzinnym.

Rajd rowerowy „Tour de Lubelskie” przebiegał przez malownicze tereny gminy Jastków. Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy: krótszą, rodzinną, liczącą 15 km oraz dłuższą, na której do pokonania było 45 kilometrów. Obie cieszyły się sporym zainteresowaniem. Zwłaszcza, że wytyczono je po najpiękniejszych terenach gminy.

Wydarzenie skierowane było zarówno do profesjonalistów jak i amatorów. Osób, które jeżdżą rowerami na co dzień oraz tych, wsiadający na jednoślad okazjonalnie.

Jak wskazywał starosta lubelski Zdzisław Antoń, w podlubelskich gminach nie brakuje licznych tras rowerowych, które wytyczono po pięknych terenach. Wiele z nich, tak jak właśnie w gminie Jastków, posiada szereg podjazdów, jak też zjazdów.

Rajd rowerowy zakończył festyn rodzinny, który zorganizowano na terenie Kółka Rolniczego w Piotrawinie.

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

  1. jakby o tych imprezach wspominać dzień wcześniej na stronie głównej…to by było dużo chętnych…aż sprawdziłam…4 lipca w wydarzeniach…no niestety…nie było mnie w Polsce…to nie czytałam…le w sobotę już byłam i chętnie bym pojechała…jakbym wiedziała, ze coś takiego jest…
    a na przyszły weekend żadnych zapowiedzi imprez jeszcze nie ma ???

  2. Piękna impreza, doskonała inicjatywa! Ukłony dla organizatorów i sponsorów!

  3. No ja się dowiedziałem o wydarzeniu dzięki lublin112

  4. Widać, że „profesjonalna” organizacja i nawet kasków nie potrzeba, a jakby coś się stało to podatnicy odszkodowanie zapłacą.

Dodaj komentarz