Zdążył przeskoczyć przez barierę energochłonną, po chwili ciężarówka zmiażdżyła pojazd osobowy (zdjęcia)

Wczoraj na drodze S12 doszło do zderzenia pojazdu ciężarowego z pojazdem osobowym należącym do służby drogowej GDDKiA. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w środę przed południem na drodze S12, na pasie w kierunku Radomia. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu ciężarówki z pojazdem osobowym.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Nissan, 65-letni pracownik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ustawił samochód na jezdni, aby zebrać z niej uszkodzone elementy pojazdów.

Mężczyzna włączył światła błyskowe koloru pomarańczowego oraz światła awaryjne i zajął się zbieraniem przedmiotów. W pewnym momencie zauważył, że jadący w kierunku Radomia ciężarowy DAF nie zwalnia i jedzie prosto na niego. Mężczyzna zdążył przeskoczyć przez barierę energochłonną. Po chwili doszło do zderzenia pojazdów.

Kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Nikomu na szczęście nic się nie stało. 28-letni mieszkaniec gminy Biała Rawska kierujący DAF-em został ukarany wysokim mandatem oraz punktami karnymi.

(fot. Policja Puławy)

Zobacz również

36 komentarzy

 1. Kazdy z nas może spowodować wypadek ale do jasnej ciasnsnej jak się jezdzi ciężarówka to.albo się uwaza i jezdzi uważnie albo powinno się zabrać takiemu prawko dożywotnio,,przecież gdyby jechała osobówka z rodziną wszystkich by powybijał….przecież z tego busa zrobił puszkę z konserwy ludzie ….

  • Niestety tych troglodytów w ciężarówkach jest wielu.

   • Najawięcej do powiedzenia mają niedzielni kierowcy. Od kiedy można się zatrzymać na ekspresówce nie stawiając przynajmniej trójkąta ostrzegawczego.

    • Można na przykład zrobić to w sytuacji nagłej, gdy tworzy się zator przed innym zdarzeniem itp. Niestety spora część „driverów” na ekspresówce czy autostradzie nie bierze pod uwagę, że może zdarzyć się coś nieprzewidzianego i nagłego. Liczy się tylko prucie do przodu i często a nawet najczęściej obrywają niestety Ci przezorni kierowcy co trzymają dystans i mają dużo czasu na reakcje ponieważ ktoś tam z tyłu już jedzie 10m za nimi przy prędkościach >90km/h.
     Nie dziele na osobowe / ciężarowe bo w każdej grupie są takie jednostki. Tak samo mamy dużo kierowców małych i wielkich aut, którzy jeżdżą wzorowo i są gotowi na każdą ewentualność.
     Jesteśmy tylko ludźmi i część wypadków to niestety tylko chwila słabości / rozkojarzenia, która każdego może dopaść, choć oczywiście nie powinno mieć to miejsca w idealnym świecie.
     Niestety z tego co widać na drogach bardzo dużo ludzi prowokuje takie sytuacje więc tu nie wchodzi w grę chwila słabości tylko totalny brak mózgu i jakiegokolwiek przewidywania.
     Na łamach serwisu już były opisywane sytuacje najechania na radiowozy stojące na bombach na ekspresówce w środku nocy, więc nie wiem czy trójkąt by tu cokolwiek zdziałał,
     Nie wiem czym się Panie arbuz zajmujesz bo może sam jeździsz dużym a może po prostu bronisz chłopaka ale jak byś się poczuł gdybyś w trakcie wyjazdu z rodziną hamując na esce zobaczył w lusterku błyskawicznie zbliżający się „zestaw”? Czy zdążyłbyś w nagłej sytuacji wystawiać trójkąt czy poczekałbyś aż brzydko to ujmując idiota wybił by Ci rodzinę i jeszcze wyszedł byś przeprosić, że nie zdążyłeś z trójkącikiem ostrzegawczym?
     Oczywiście jedyne czego wszystkim życzę to aby na drodze spotykali tych rozważniejszych kierowców.

 2. Nie będziemy się nad nimi pastwić założyć im ograniczenie do 70 km/h na autostradzie do 90 km/h i wszystko w temacie.

 3. tyle zabawy za 500 i 10 -pkt! wow

  • Nieuku wszystkie ciężarówki mają ograniczniki do 90km/h. Jak by jeżdziły jak ty to był by wielki korek wszędzie.

 4. W obecnych czasach większość kierowców osobówek nie zna zasad poruszaniu się po drogach,staja na poboczu autostrady lub expresowki tylko po to aby się załatwić lub gdy złapie gumę to nawet ciężko wystawić trójkąt nie wspomnę o założeniu kamizelki odblaskowej

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska