Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zbudowali 600 metrów drogi. Na otwarcie zaproszono posła i wicewojewodę (zdjęcia)

Droga była w fatalnym stanie, na co mieszkańcy narzekali od wielu lat. W końcu ułożona została nowa nawierzchnia. Odbyło się też jej uroczyste otwarcie.

W poniedziałek w miejscowości Zakanale w gminie Konstantynów odbyło się uroczyste otwarcie drogi. Inwestycja została zrealizowana jesienią i obejmowała ułożenie nowej nawierzchni na odcinku 600 metrów. Do tego z kruszywa wykonano zjazdy na posesje, pobocza i kanalizacja deszczowa.

Przebudowa drogi gminnej została zrealizowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Było to jedno ze 142 zadań, jakie w 2021 roku otrzymały dofinansowanie z tego programu. Łącznie w jego ramach wykonano 134 km dróg lokalnych.

W otwarciu, oprócz władz gminy, wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Dariusz Stefaniuk oraz wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk. Goście zostali powitani przez wójta gminy Romualda Murawskiego, po czym nastąpiło przecięcie wstęgi i poświęcenie drogi. Nie zabrakło też okolicznościowych wystąpień.

Jak wskazują mieszkańcy, na tę inwestycję czekali od wielu lat. Wieś liczy nieco ponad 300 osób i jest jedną z najliczniejszych w gminie. Przez lata jednak musieli się poruszać po drodze, która tylko częściowo była utwardzona.

(fot. LUW)

40 komentarzy

  1. Widać że KANAŁ bo więcej urzędników nie było.

  2. Szalona inwestycja godna pokropku i okolicznych wystąpień. Śmiech na sali w końcu dotar do mieszkańców 21 wiek.

  3. Ale obciachowcy. I czym tu się chwalić?

  4. ale komedia… 600 m drogi i ten siwy kacap w komży co on tam robi ? a raczej nie robi, nierób jeden śmierdzący leń – pasożyt

  5. Jak bym tam był to bym głośno brawo bił!

  6. Zaprosili wielu, ale najbardziej rzuca się w oczy ten z miotłą, co miał największy udział w inwestycji.

  7. Powinni wzdłuż stanąć z tą szarfą to by się zmieścili ?

  8. Na razie Polska nie jest kalifatem, choć wielu bardzo chciało. Droga jest publiczna i jeżdżą po niej wyznawcy różnych wierzeń, czego tu nie rozumieć?

  9. Nawet Jaruzelski się pojawił.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo