Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Płonie składowisko opon koło Lublina. Z ogniem walczy kilkudziesięciu strażaków (zdjęcia, wideo)

Od kilku godzin strażacy z kilkunastu jednostek walczą z dużym pożarem tuż przy granicy Lublina. Płonie składowisko opon. Sytuacja wciąż nie została opanowana, a ogień cały czas się rozprzestrzenia.

Pożar na terenie jednej z firm w Elizówce koło Lublina został zauważony po północy w nocy z wtorku na środę. O wszystkim zaalarmowana została straż pożarna. Na miejscu interweniowała również policja. Okazało się, że płonie duże składowisko opon.

Ogień cały czas się rozprzestrzenia. Objął już budynki należące m.in. do zlokalizowanych na tym samym placu innych firm. Do działań zadysponowano kilkanaście zastępów straży pożarnej z Lublina jak też z jednostek OSP z okolicznych miejscowości.

Jak nam przekazano, sytuacja wciąż nie została opanowana. Akcję gaśniczą utrudnia wiatr, jak też problem z dostępem do wody, której potrzebne są duże ilości. Przywożona jest ona nie tylko z terenu gminy Niemce, lecz także z Lublina.

Obecnie z ogniem walczy kilkudziesięciu strażaków. Na razie przyczyna pożaru jest nieznana.

Jest to już kolejny duży pożar w tym miejscu. Dziesięć lat temu, a dokładnie w marcu 2012 roku, płonęło to samo składowisko.

 

Płonie składowisko opon koło Lublina. Z ogniem walczy kilkudziesięciu strażaków (zdjęcia, wideo)

(fot, wideo – lublin112, nadesłane – Michał, Klaudia, Kamil)

31 komentarzy

  1. Info dla autora tesktu: nie ma czegoś takiego jak SKŁADOWISKO OPON. Może być MAGAZYN OPON!! Składowisko jest tam gdzie następuje OSTATECZNY proces unieszkodliwienia odpadów poprzez ich składowanie na specjalnie przygotowanych do tego skladowiaskach.

  2. Celowe działanie właściciela…

  3. Wsadzić dziada do pierdoła na jakieś 20 lat to odechce mu się robić składowisk i ich podpalać.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo